چگونه به یک طراح گرافیک خودآموخته تبدیل شویم؟

طراح خودآموخته

چگونه به یک طراح گرافیک خودآموخته تبدیل شویم؟

برای تبدیل شدن به یک طراح گرافیک خودآموخته بدون رفتن به مدرسه، پنج مرحله را دنبال کنید. طراحی گرافیک را به خودتان آموزش دهید و برای کارهای طراحی استخدام شوید.

پس می خواهید یک طراح گرافیک حرفه ای شوید؟ چه به دنبال ایجاد یک تغییر شغلی باشید یا به این فکر کنید که آیا طراحی گرافیک برای شما مناسب است، ما اینجا هستیم تا راهنمایی هایی را ارائه دهیم.

خبر خوب این است: مسیر شما دیگر فقط به سمت مدرسه رفتن یا سرمایه گذاری در آموزش رسمی نیست. برای یافتن شغل طراحی گرافیک در سال ۲۰۲۲، باید اصول اولیه را در خود پرورش دهید-تجربه ای ایجاد کنید، نحوه کار با مشتریان را درک کنید و مایل باشید که خودتان را در آنجا قرار دهید.

تا زمانی که مشتاق طراحی، برقراری ارتباط با مردم و آماده صرف زمان و تلاش هستید، متوجه خواهید شد که طراحی گرافیک مطمئناً یک مسیر شغلی است که ارزش دنبال کردن دارد. مراحل زیر را دنبال کنید تا دریابید که چگونه می توانید در سال ۲۰۲۲ یک طراح گرافیک خودآموخته شوید.

طراح خودآموخته

مرحله ۱: اصول را بیاموزید

در حالی که برای تبدیل شدن به یک طراح گرافیک نیازی به تحصیلات رسمی ندارید، باید درک کاملی از اصول اولیه داشته باشید. این به این معنی است که اصول طراحی را به کار بگیرید، یاد بگیرید چگونه به طور موثر از عناصری مانند رنگ، کنتراست، سلسله مراتب، تعادل و تناسب در کار خود استفاده کنید.

خبر خوب تر، زیرا تعداد زیادی دوره رایگان طراحی گرافیک آنلاین وجود دارد که می توانید از آنها برای ایجاد پایگاه دانش خود استفاده کنید. در چند دوره مختلف صحبت کنید و در صورت لزوم به آنها مراجعه کنید.

اگر یک بخش طراحی گرافیکی خاصی که به آن علاقه دارید (مانند طراحی هویت برند، بازاریابی شبکه های اجتماعی، طراحی وب سایت و غیره) وجود دارد، یافتن منابع خاص برای نوع کار طراحی که می خواهید در آن تخصص داشته باشید، ضرری ندارد. هم.

علاوه بر آشنایی با اصول اولیه، شروع به توسعه چشم بصری خود برای طراحی نیز تمرین خوبی است. وقت گذاشتن برای مرور در Dribbble هر روز یک راه عالی برای به روز ماندن در مورد آخرین روندهای طراحی و همچنین کشف سبک های مختلف طراحی است که شما را خوشحال می کند. بعلاوه، شما همچنین در حین انجام کار، الهامات بصری و ایده های زیادی را برای پروژه های باز خود جمع آوری خواهید کرد.

طراح خودآموخته

مرحله ۲: روی ابزار مناسب سرمایه گذاری کنید

در حالی که برای تبدیل شدن به یک طراح گرافیک نیازی به تحصیلات رسمی ندارید، باید درک کاملی از اصول اولیه داشته باشید. این به این معنی است که اصول طراحی را به کار بگیرید، یاد بگیرید چگونه به طور موثر از عناصری مانند رنگ، کنتراست، سلسله مراتب، تعادل و تناسب در کار خود

اگر می‌خواهید یک طراح گرافیک شوید، باید در نرم‌افزار طراحی گرافیکی که برای ایجاد کار خود استفاده می‌کنید نیز مهارت داشته باشید. اگر تازه شروع کرده اید، قبل از سرمایه گذاری در ابزارهای قوی تر، چند نرم افزار طراحی گرافیک رایگان را دانلود کنید. ابزارهای رایگان طراحی گرافیکی مانند Vecteezy، CorelDraw یا Inkscape گزینه های عالی برای کاوش در میان بسیاری دیگر هستند.

هنگامی که آماده هستید تا مهارت های فنی خود را به سطح بعدی ارتقا دهید، توصیه می کنیم برای تسلط بر پیشگامان صنعت مانند Adobe Illustrator و Adobe Photoshop زمان بگذارید. اینها پرکاربردترین ابزارها در سراسر صنعت هستند – و فوق العاده قدرتمند هستند.

یکی دیگر از ابزارهای مناسب برای سرمایه گذاری در این مرحله، بونسای است. به عنوان یک طراح گرافیک، احتمالاً به عنوان یک فریلنسر کار خواهید کرد و Bonsai می تواند به شما کمک کند – از مدیریت پروژه ها، ایجاد پیشنهادات و قراردادها برای مشتریان، ارسال فاکتورها و سازماندهی مالیات های شما. استفاده از آن در مراحل اولیه به شما کمک زیادی خواهد کرد.

یادگیری نحوه استفاده از یک نرم افزار جدید می تواند ترسناک باشد، اما اجازه ندهید که شما را دلسرد کند! منابع آنلاین رایگان زیادی برای کمک به شما در تسلط بر انواع ابزار طراحی وجود دارد، و یافتن مواد با کیفیت به آسانی جستجو در گوگل است.

کنید.

خبر خوب تر، زیرا تعداد زیادی دوره رایگان طراحی گرافیک آنلاین وجود دارد که می توانید از آنها برای ایجاد پایگاه دانش خود استفاده کنید. در چند دوره مختلف صحبت کنید و در صورت لزوم به آنها مراجعه کنید.

اگر یک بخش طراحی گرافیکی خاصی که به آن علاقه دارید (مانند طراحی هویت برند، بازاریابی شبکه های اجتماعی، طراحی وب سایت و غیره) وجود دارد، یافتن منابع خاص برای نوع کار طراحی که می خواهید در آن تخصص داشته باشید، ضرری ندارد. هم.

علاوه بر آشنایی با اصول اولیه، شروع به توسعه چشم بصری خود برای طراحی نیز تمرین خوبی است. وقت گذاشتن برای مرور در Dribbble هر روز یک راه عالی برای به روز ماندن در مورد آخرین روندهای طراحی و همچنین کشف سبک های مختلف طراحی است که شما را خوشحال می کند. بعلاوه، شما همچنین در حین انجام کار، الهامات بصری و ایده های زیادی را برای پروژه های باز خود جمع آوری خواهید کرد.

طراح خودآموخته

مرحله ۳: مجموعه ای از کار بسازید

شما نمی‌توانید بدون ایجاد یک مجموعه کاری متقاعدکننده، یک طراح گرافیک حرفه‌ای شوید—مشتریان و کارفرمایان قبل از تصمیم به استخدام شما، نمونه‌های کار را درخواست می‌کنند.

ممکن است از خود بپرسید: چگونه می توانم بدنه ای از کار را بدون تجربه دنیای واقعی بسازم؟ به عنوان یک طراح گرافیک نوپا، خوشحال خواهید شد که بدانید گزینه های زیادی برای شما باز است. از ایجاد پروژه های خود آغاز شده تا ارائه خدمات طراحی خود به خانواده و دوستان، شروع به به کارگیری مهارت های طراحی گرافیکی خود و اصلاح فرآیند طراحی خود کنید.

شروع به جمع آوری مجموعه ای از کار کنید که مستقیماً منعکس کننده مشاغل طراحی گرافیکی باشد که می خواهید در آنها استخدام شوید.

اگر در ارائه ایده با مشکل مواجه هستید، از چیزی که از قبل وجود دارد الهام بگیرید و خودتان را روی آن قرار دهید. لوگوی مورد علاقه خود، یک وب سایت، یا مواد بازاریابی را برای برندی که فکر می کنید به کمک نیاز دارد، ایجاد کنید – امکانات بی پایان هستند. اما همچنین استراتژیک باشید: روی جمع آوری مجموعه ای از کارها کار کنید که مستقیماً منعکس کننده مشاغل طراحی گرافیکی باشد که در حالت ایده آل می خواهید انجام دهید.

همچنین شایان ذکر است که ممکن است چیزی را که دوست دارید بلافاصله ایجاد نکنید. اجازه ندهید که شما را دلسرد کند. برخی از بهترین طراحان امروزی به همین روش شروع کردند. به آن ادامه دهید، محکم نگه دارید و در نهایت سبک طراحی خود را توسعه خواهید داد و در عین حال فرآیند خلاقانه منحصر به فرد خود را کشف خواهید کرد.

“راستش را بخواهید، در ابتدا من بارها و بارها کارهای بد می ساختم. من به جمع آوری مجموعه های کار ادامه دادم تا اینکه در نهایت بازخوردها مثبت شد. این به من بیش از آنچه فکر می کنم هر برنامه هنری می تواند داشته باشد به من آموخت. مطمئناً شک، ناامیدی و عدم اطمینان زیادی وجود داشت – اما این پایین‌ها فقط بخشی از دنبال کردن یک اشتیاق بود.» – اسپنسر گابور، طراح و تصویرگر خودآموخته

طراح خودآموخته

مرحله ۴: کار خود را ببینید

هنگامی که مجموعه ای از کارهایی که به آن افتخار می کنید ایجاد کردید، وقت آن است که یک نمونه کار طراحی گرافیک آنلاین ایجاد کنید تا ثمرات این همه کار سخت را به نمایش بگذارید و به دنیا اطلاع دهید که در دسترس هستید. و هی! Dribbble Pro خود ما ساده ترین و موثرترین ابزار ساخت نمونه کارها است که تضمین می کند کار شما کشف می شود.

برخلاف نمونه کارهای طراحی سنتی، وقتی کار خود را در Dribbble به اشتراک می گذارید، کار شما توسط میلیون ها نفر در هر ماه دیده می شود و قابل کشف است. مدیران استخدام و استخدام‌کنندگان طراحی اغلب وقتی به دنبال جذب استعدادهای جدید طراحی هستند، Dribbble را جستجو می‌کنند و می‌توانند مستقیماً از حساب Dribbble Pro شما با شما تماس بگیرند. هنگام ورود به سیستم، مطمئن شوید که در دسترس بودن کار خود را با تغییر دادن نماد کیف در پیمایش اصلی Dribbble به روز کنید!

بسیاری از شرکت‌ها و آژانس‌ها به دنبال استعدادیابی در Dribbble هستند و تعداد زیادی از درخواست‌های کاری که من دریافت می‌کنم با گفتن اینکه من را در Dribbble پیدا کرده‌اند آغاز می‌شود. – Jonas Mosesson، طراح حرکت

هیچ فرمول واحدی برای تهیه یک نمونه کار طراحی بی نقص وجود ندارد و هیچ راهی برای تضمین هر فرصت شغلی آزاد یا تمام وقت که درخواست می کنید به شما پیشنهاد می شود. همانطور که گفته شد، مانند هر پروژه طراحی دیگری، بهبود سبد طراحی شما یک فرآیند تکراری است – هر چه بیشتر تمرین کنید و مهارت های خود را تقویت کنید، بهتر می شود، بنابراین همچنان که کار جدید ایجاد می کنید، نمونه کارها را به روز کنید!

طراح خودآموخته

مرحله ۵: شبکه با دیگر طراحان گرافیک

کار در مجموعه طراحی شما متوقف نمی شود. طراحان گرافیک حرفه ای هرگز نباید قدرت شبکه سازی و ایجاد جامعه را دست کم بگیرند. ایجاد ارتباط بین همتایان طراحی گرافیک شما برای بهبود مهارت‌های شما، درگیر شدن در گفتگوهای ارزشمند با کارشناسان صنعت و به دست آوردن فرصت‌های جدید از طریق ارجاع و مشارکت بسیار ارزشمند است.

باز هم، Dribbble مکانی عالی برای ایجاد این ارتباطات و جمع آوری بازخوردهای ارزشمند در مورد کار طراحی شما است. به یاد داشته باشید که بازخورد یک جنبه ارزشمند از رشد به عنوان یک طراح است – از هر بازخورد منفی طراحی استقبال کنید و از آن برای پیشبرد مهارت های خود استفاده کنید. در واقع، یاد بگیرید که به دنبال بازخورد باشید و از سرعت پیشرفت مهارت‌هایتان شگفت‌زده خواهید شد.

طراح خودآموخته

مرحله ۶: تجربه کاری در دنیای واقعی کسب کنید

در این مرحله از سفر خود برای تبدیل شدن به یک طراح گرافیک، زمان آن فرا رسیده است که تجربه‌ای در دنیای واقعی داشته باشید. بسته به سطح مهارت خود، ممکن است بخواهید با جستجوی مشاغل طراحی گرافیک سطح پایه و کارآموزی شروع کنید.

با بررسی فرصت های شغلی آنلاین شروع کنید یا به دنبال مشاغل طراحی مستقل باشید. اگر به شرکتی توجه داشته باشید که واقعاً می خواهید در آن کار کنید، تماس گرفتن و ابراز علاقه هرگز ضرری ندارد، حتی اگر آنها در حال حاضر استخدام نمی شوند. شما هرگز نمی دانید چه فرصت هایی در آینده می تواند شما را از بین ببرد!

شکار شغل همچنین فرصتی عالی برای شماست تا تمام مهارت های نرم لازم را که طراحان گرافیک برای موفقیت به آن نیاز دارند را تمرین کنید، مانند ارتباط با مشتری، بهترین شیوه های مصاحبه و فروش موثر طرح های خود.

راهنمای ما برای نوشتن رزومه طراحی گرافیکی آماده کار و نامه پوششی برای منابع مفیدتر در مورد استخدام را بررسی کنید!

طراح خودآموخته

به یادگیری و رشد ادامه دهید

اکنون که مراحل لازم برای تبدیل شدن به یک طراح گرافیک خودآموخته را می‌دانید، از آنجا خارج شوید و کار را انجام دهید! فقط به یاد داشته باشید، طراحی یک صنعت همیشه در حال توسعه است. به یادگیری ادامه دهید، در ابزارها و فرآیندهای جدید به روز باشید و به ایجاد ارتباط با همتایان طراحی گرافیک خود ادامه دهید. شما این را دارید!

اشتراک گذاری:

مقاله های بیشتر...

بهترین اسم های ایرانی برند

نکات مهم درباره ثبت لوگو

ثبت لوگو و ثبت برند به دغدغه ای بزرگ برای صاحبان کسب و کار ها تبدیل شده است؛ زیرا لازم است تا برای جلوگیری از

طراحی لوگو شرکت واک دنیای دیجیتال

۵ ویژگی نام های تجاری قوی

ویژگی مهم نام های تجاری نام برند یکی از اساسی ترین عناصر هویت برند است که به ایجاد و حفظ حضور منحصر به فرد در

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x