لوگوهایی برای اوکراین

طراحی لوگو

ولادیمیر مالیاوکو Vladimir Malyavko نام‌های تجاری معروف را در لوگوهایشان، با نام شهرهای اوکراین جایگزین کرد.

این هنرمند معروف و با استعداد، که کارش طراحی، عکاسی و خلاقیت است، متوجه شد که توجه رسانه‌ها از جنگ اوکراین دورشده است. برای همین تصمیم گرفت این جنگ را دوباره به مرکز دید رسانه‌ها و چشمان مردم بازگرداند.

برای داغ نگه‌داشتن موضوع و جلب‌توجه رسانه‌ها، او نام شهرهای اوکراین را به جای نام برندهای معروف و لوگوی آنها قرار داد. نام این پروژه لوگو برای اوکراین (Logo for Ukraine) است.مالیاوکو در مورد این ایده می‌گوید: «دستورکار جنگ‌ها این است که به تدریج از مرکز توجه رسانه‌ها و تبلیغات خارج شوند. برای جلوگیری از این موضوع و جلب توجه دنیا به این موضوع غیرقابل انکار، باید رویدادهای خبری ایجاد کرد. باید دست به آفرینش زد و از جنگ و ویرانگری آن گفت. من تصور کردم اگر برندهای معروف بخواهند در موضوع جنگ اوکراین همراهی کنند، چه کار مهمی می‌توانند انجام دهند؟ تغییر نام برندها به نام شهرهای اوکراین می‌تواند یک اقدام عملی و مهم برای توجه بیشتر به جنگ باشد.»

جنگ اوکراین و رسانه

اطلاع‌رسانی جنگ و افکار عمومی دنیا در مورد جنگ، در ادامه این اتفاق بسیار تاثیرگذارند. فعالان فرهنگی و هنرمندان هرکدام به شیوه‌ی خودشان اتفاقات جنگ را در رسانه ها انعکاس می دهند. هنرمندان به شیوه‌های مختلف و ابزارهای مختلفی مانند نقاشی، عکاسی، سینما، تئاتر و موسیقی اعتراض خود را به جنگ و اعمال خشونت بیان می‌کنند. این حرکت‌های فرهنگی و هنری به بیان تاثیر جنگ افروزی به جامعه و فرهنگ می‌پردازد.

آثارهنری زیادی در جنگ اوکراین مورد توجه قرارگرفتند که مهم ترین آنها عبارتند از:

  • نقاشی‌هایی که تصاویر خشونت و زخم‌های جنگ را نشان می‌دادند. نقاشی‌های «جنگ» اثر میخائیل بویچوک و «حمله» اثر آناتولی کریمسکی از نقاشی‌های معروف در این مورد هستند.
  • عکس‌هایی که جنایات جنگ را به تصویر می‌کشیدند. از نمونه‌های این عکس‌ها می توان به عکس‌های «خانواده‌هایی که در جنگ از دست رفته‌اند» اثر ماکسیم دونچنکو نام برد.
  • فیلم‌هایی که در آن‌ها از خشونت و ویرانی جنگ گفته شده بود. فیلم «آزاد» اثر اوکسانا بایدا نمونه این فیلم‌هاست.
  • نمایش‌های تئاتری که در آن‌ها از تاثیرات جنگ بر جامعه و فرد صحبت شده بود. نمایش «سکوت» اثر سرگئی کورولکو در این مورد ساخته شده است.
  • آثار موسیقی که در آن‌ها به اعتراض و بی‌تابی جامعه در برابر جنگ اشاره شده بود. آلبوم «جنگ» اثر گروه «داخلی» در این زمینه منتشرشد.

این هنرمندان به وسیله آثار خود تلاش کردند تا نظر عمومی را به سمت اعتراض به جنگ و خشونت در شرق اوکراین سوق دهند. آنها با هنرشان سعی کردند تاثیرات جنگ را بر فرهنگ و جامعه اوکراین نشان دهند.

برای سفارش طراحی لوگو اینجا کلیک کنید!

مقاله های بیشتر...

برندبوک چیست؟

برندبوک چیست؟

برندبوک یا کتابچه برند، یک سند جامع است که هویت و استانداردهای یک برند را مشخص می‌کند. این سند شامل تمام عناصر بصری و ارتباطی برند

طراحی لوگو مناسب

نحوه کسب و کار طراحی لوگو

نحوه کسب و کار طراحی لوگو: راهنمای کامل برای موفقیت در بازار طراحی لوگو یکی از مهم‌ترین بخش‌های برندسازی است و بازار پررونقی دارد. اگر

اشتراک گذاری:

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x