آیا حرفه طراحی گرافیک برای شماست؟ (۷ سوالی که باید از خود بپرسید)

پالت رنگ در طراحی لوگو

پس می خواهید یک طراح گرافیک شوید؟ کار به عنوان یک طراح گرافیک حرفه ای برای بسیاری از مردم مانند یک رویا به نظر می رسد. گذراندن روزهای خود با خلاقیت و کار بر روی پروژه های زیبا و مفید می تواند مسیر شغلی بسیار رضایت بخشی باشد. اما مانند هر حرفه ای، طراحی برای همه مناسب نیست.

بنابراین چگونه می دانید که آیا حرفه طراحی گرافیک برای شما مناسب است؟

چند سوال وجود دارد که باید قبل از شروع به عنوان یک طراح از خود بپرسید. در پاسخ به آنها با خود صادق باشید و تصمیم بگیرید که آیا هر یک از آنها معامله شکن هستند یا خیر. بهتر است قبل از اینکه ماه‌ها (یا سال‌ها) را صرف یادگیری مهارت‌های لازم برای شروع کنید، به جای پنج سال آینده، بفهمید که آیا حرفه طراحی برای شما مناسب است یا خیر.

آیا شما بازیکن تیم هستید؟
آیا به طراحی توجه دارید؟
چگونه با انتقاد برخورد می کنید؟
آیا با بلوک های خلاقانه مبارزه می کنید؟
آیا در تمام روز پشت میز کار کردن راحت هستید؟
آیا می خواهید در طول حرفه خود به یادگیری و پیشرفت ادامه دهید؟
آیا با کار خسته کننده مشکلی ندارید؟

آیا شما بازیکن تیم هستید؟

گرافیکدر حالی که برخی از طراحان گرافیک به صورت انفرادی کار می کنند، بسیاری به عنوان بخشی از یک تیم کار می کنند. اگر کار کردن با طراحان و ذینفعان دیگر راحت نیستید، ممکن است حرفه طراحی برای شما مناسب نباشد.

گفته می‌شود، برخی از طراحان آزاد عمدتاً به تنهایی کار می‌کنند، بنابراین فقط به این دلیل که ترجیح می‌دهید به صورت انفرادی کار کنید به این معنی نیست که حرفه طراحی برای شما آماده است. این فقط به این معنی است که شما باید در مورد مسیر شغلی خود دقت کنید.

در عین حال، شما همچنین باید بتوانید گاهی اوقات به طور مستقل کار کنید. در پروژه‌های طراحی کوچک‌تر، می‌توانید روی کل کار، از ابتدا تا انتها، به تنهایی کار کنید. در پروژه‌های بزرگ‌تر، ممکن است بخشی از کار خود را به تنهایی و با نظرات کمی از سایر اعضای تیم تکمیل کنید تا زمانی که کار تقریباً به پایان برسد. در هر صورت، باید بتوانید به عنوان بخشی از یک تیم کار کنید.

آیا چشمی به طراحی دارید؟

آیا حس ذاتی دارید که چه چیزی در یک طراحی “کار می کند” و چه چیزی نه؟ آیا می توانید بلافاصله تشخیص دهید که آیا چیزی خوب به نظر می رسد یا نه؟ اینها مهارت های مهمی هستند که یک طراح باید داشته باشد.

نگاه به طراحی را می توان با گذشت زمان و تمرین توسعه داد و بهبود بخشید، اما اگر حداقل حس درونی داشته باشید که چه چیزی یک طراحی خوب را ایجاد می کند، مفید است.

چگونه با انتقاد برخورد می کنید؟

کار به عنوان یک طراح گرافیک حرفه ای، بازخورد در مورد کار شما اجتناب ناپذیر است. و همه بازخوردها مثبت نخواهند بود. شما باید در نظر بگیرید که چگونه با انتقاد از کار خود برخورد می کنید.

طراحان حرفه ای به بازخورد منفی به عنوان محکومیت مهارت ها یا کارشان نگاه نمی کنند. این به سادگی این است که راه حل طراحی که آنها ارائه کرده اند مطابق با خواسته یا نیاز مشتری نیست. در عوض، آن‌ها این انتقاد را می‌پذیرند و از بازخورد منفی برای بهبود طرح‌های خود استفاده می‌کنند و راه‌حلی ارائه می‌کنند که کارساز است.

آیا با بلوک های خلاقانه مبارزه می کنید؟

هر فرد خلاقی با یک بلوک خلاقانه گاه به گاه دست و پنجه نرم می کند. اما متخصصان می دانند که چگونه به سرعت بر این موانع خلاق غلبه کنند و به کار خود بازگردند.

آیا روش هایی دارید که وقتی احساس می کنید برای بازگشت به مسیر مسدود شده اید از آنها استفاده می کنید؟ آیا می دانید در وهله اول چه چیزی باعث بلوک های شما می شود؟ و آیا می توانید به سرعت بر آنها غلبه کنید تا بتوانید همچنان به ضرب الاجل ها برسید؟

اگر به دنبال یک حرفه طراحی گرافیک هستید، اینها ملاحظات مهمی هستند.

آیا در تمام طول روز پشت میز کار راحت هستید؟

اگر خواب می بینید که روزهای خود را صرف انجام یک کار فعال در محل کار می کنید، طراحی گرافیک ممکن است شغل مناسبی برای شما نباشد. طراحی ذاتاً یک کار مبتنی بر میز است. اگر از گذراندن روزهای خود در مقابل رایانه با خلاقیت و همکاری با دیگران لذت می برید، پس طراحی بسیار مناسب است.

با این حال، اطمینان حاصل کنید که هنگام کار به طور منظم از میز خود استراحت می کنید تا از بهره وری بهتر و سبک زندگی سالم تر اطمینان حاصل کنید.

آیا می خواهید در طول حرفه خود به یادگیری و پیشرفت ادامه دهید؟

صنعت طراحی دائما در حال تغییر و تحول است. سیستم‌های طراحی جدید، فن‌آوری‌های جدید، گرایش‌های جدید و موارد مشابه به این معناست که طراحان باید دائماً در حال یادگیری و بهبود هنر خود باشند.

هیچ طراح «کامل» وجود ندارد. حتی بهترین طراحان گرافیک در جهان همچنان مهارت های خود را هر زمان که می توانند بهبود می بخشند و عمیق تر به اصول و فلسفه های حاکم بر طراحی عالی می پردازند.

اگر شما یک یادگیرنده مشتاق مادام العمر نیستید، متوجه خواهید شد که حرفه طراحی شما خیلی زود متوقف می شود و پیشرفت نخواهید کرد. در واقع، ممکن است متوجه شوید که مهارت های شما تنها در چند سال کوتاه منسوخ می شود.

اگر واقعاً شما را هیجان زده می کند که طراحی گرافیک را بیاموزید و مهارت های خود را تا پایان کار خود ادامه دهید، آنگاه این رشته را بسیار ارزشمند خواهید یافت.

آیا با کار خسته کننده مشکلی ندارید؟

حقیقت صادقانه اینجاست: هر پروژه طراحی که انجام می دهید هیجان انگیز نخواهد بود. برخی از آنها ممکن است پیدا کنید کاملا خسته کننده هستند. و با این حال، همچنان باید همان سطح کیفیت را در نتیجه نهایی ارائه دهید که برای پروژه هایی که در مورد آنها هیجان زده هستید.

اگر نمی توانید از پس پروژه های گاه و بی گاه خسته کننده برآیید، ممکن است حرفه طراحی گرافیک برای شما مناسب نباشد. به خصوص زمانی که شروع به کار می کنید، ممکن است لازم باشد هر کاری را که پیش می آید انجام دهید، چه به عنوان یک کارمند تمام وقت یا یک مترجم آزاد.

برخی از طراحان گرافیک در نهایت به سطحی می رسند که می توانند در مورد کاری که انجام می دهند بسیار خاص باشند، اما همه طراحان به آن سطح نمی رسند.

حالا از خود بپرسید: آیا طراحی گرافیک برای من است؟

پاسخ های خود به این سوالات را با دقت در نظر بگیرید تا تصمیم بگیرید که آیا حرفه طراحی گرافیک مسیر مناسبی برای شما است یا خیر. اگر هر یک از آنها به شما مکث می‌کند، بدانید که راه‌حل‌های خلاقانه‌ای برای دور زدن بسیاری از این موقعیت‌ها وجود دارد، اما ممکن است مجبور شوید موقتاً کارهایی را انجام دهید که دیوانه‌شان نیستید تا شغل خود را پیش ببرید.

برای کسانی که علاقه مند به طراحی هستند، فداکاری های موقت می تواند ارزش آن را داشته باشد! امروز حرفه طراحی خود را با مرور مشاغل طراحی گرافیک در Dribbble شروع کنید. ■

مقاله های بیشتر...

برندبوک چیست؟

برندبوک چیست؟

برندبوک یا کتابچه برند، یک سند جامع است که هویت و استانداردهای یک برند را مشخص می‌کند. این سند شامل تمام عناصر بصری و ارتباطی برند

طراحی لوگو مناسب

نحوه کسب و کار طراحی لوگو

نحوه کسب و کار طراحی لوگو: راهنمای کامل برای موفقیت در بازار طراحی لوگو یکی از مهم‌ترین بخش‌های برندسازی است و بازار پررونقی دارد. اگر

اشتراک گذاری:

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x