چگونه یک طراح لوگو موفق شویم؟

چگونه یک طراح لوگو موفق شویم؟، سفارش طراحی لوگو شرکتی

چگونه یک طراح لوگو موفق شویم؟

سوالی است که این روز ها مورد توجه هنرآموز های زیادی قرار گرفته است. طراحی لوگو یکی از رشته های محبوب و پولساز رشته گرافیک می باشد. و سالانه افراد زیادی تصمیم می گیرند که در این حرفه شروع به فعالیت کنند. در این مقاله قصد داریم در مورد یادگیری طراحی لوگو صحبت کنیم.

چگونه طراح لوگو شویم؟

برای طراح لوگو شدن راه های بسیاری وجود دارد. اما اینکه کدوم راه برای شما مناسب باشد متفاوت است. معمولاً اکثر افراد یا با ویدیو ها، دوره های رایگانی که در سطح اینترنت وجود دارند شروع می کنند به یادگیری یا از همان اول تصمیم می گیرند در یک دوره حرفه ای شرکت کنند. پیشنهاد ما این است که برای اینکه کاملاً مطمئن شوید که طراحی لوگو برای شما مناسب است و برای این کار ساخته شده اید، ابتدا با ویدئو های رایگان در یوتیوب و گوگل شروع به آموزش دیدن کنید، تمرین و تکرار داشته باشید و به سطح مقدماتی که رسیدید دوره های پولی را تهیه کنید.
همانطور که اطلاع دارید رشته طراحی لوگو روز به روز گسترده تر و شناخته تر می شود. و افراد زیادی تمایل دارند که در این رشته فعالیت کنند. پس شما اگر می خواهید در این بازار کار پر رقابت موفق شوید نیاز است که مراحل تولید لوگو را به صورت اصولی یاد بگیرید و از طرفی تمرین و تکرار زیادی داشته باشید تا ذهن تان برای ایده پردازی آماده شود.

مفاهیم تئوری طراحی لوگو

دومین نکته از چگونه یک طراح لوگو موفق شویم؟ علاوه بر اینکه نیاز است در کار عملی طراحی لوگو حرفه ای شوید نیاز دارید که به تئوری های پایه نیز مسلط باشید. برای یادگیری تئوری ها می توانید از کتاب های موجود در این رشته استفاده کنید. اما به طور کلی مواردی که می بایست به آن ها دقت بیشتری کنید:

شناسایی جامعه هدف

روانشناسی رنگ ها به شما کمک می کند نسبت به پروژه ای که دارید رنگی را انتخاب کنید که توصیف حس و حال آن برند باشد. البته اگر سازمان یا برندی که برای آن ها لوگو طراحی می کنید دارای رنگ سازمانی باشد از سمت شما نیازی نیست که رنگی انتخاب کنید.
شناسایی جامعه هدف یعنی اینکه شما در رابطه با مخاطبانی که قرار است آن لوگو را ببینند و با محصولات و خدمات آن برند سر و کار دارند تحقیق کنید. سن و سال آن ها، جنسیت و … چنین تحقیقی به شما کمک می کند تا لوگو را بر اساس علاقمندی های آن جامعه هدف طراحی کنید.

چگونه برای طراحی لوگو ایده پردازی کنیم؟

پیدا کردن ایده برای طراحی لوگو با جستجو در سایت های گرافیکی، دیدن نمونه کارهای طراحان ایرانی و خارجی، بررسی رقبای برند امکان پذیر است. اما حتماً دقت کنید لوگویی که طراحی می کنید مشابه مواردی که مشاهده کردید نباشد. چنین حرکتی باعث می شود رزومه شما در همان ابتدا لکه دار شود.

یک طراح لوگو چه ویژگی های باید داشته باشد؟

یکی از ویژگی های مهم طراحان لوگو خلاقیت و نوآوری است. شما می بایست همیشه در رابطه با این دو موضوع مطالعه و تمرین داشته باشید تا بتوانید برای هر پروژه خلاقیت و نوآوری جدیدی را ارائه کنید. در ابتدای کار ممکن است سخت باشد اما هر چقدر که پیش بروید این مرحله آسان تر می شود.

مهارت های یک طراح لوگو حرفه ای

مهارت های طراح لوگو به دو دسته تقسیم می شوند:
مهارت های فردی
مهارت های تخصصی

معرفی مهارت های فردی طراحان لوگو

طراحان کمی پیدا می شود که بر روی مهارت های فردی تمرکز کنند و وقت بگذارند برای یادگیری. مهارت های فردی یکی از مهم ترین ها در هر شغلی می باشد. فرقی نمی کند طراح لوگو باشید یا یک پزشک، اگر به اصول پایه و مقدماتی مهارت های فردی مسلط نباشید قطعاً مشکلاتی سر راهتان سبز خواهد شد.
حالا سوال پیش می آید که منظور از مهارت های فردی یعنی چه؟ مهارت فردی مانند:
فن بیان و سخنوری
ارتباط با کارفرما
متقاعدسازی
مدیریت پروژه
مهارت های ارتباطی
و…
چگونه می توانیم چنین مهارت هایی را یاد بگیریم؟ با مطالعه کتاب، گذراندن دوره، جستجو در گوگل

مهارت های تخصصی طراحان لوگو 

خلاقیت
ارتباطات
تایپوگرافی
رنگ شناسی
تسلط به نرم افزار های Adobe
مدیریت شبکه های اجتماعی
برند سازی
ارائه پروژه
فروش

جمع بندی

برای طراح لوگو شدن عجله ای نداشته باشید، ابتدا با منابع رایگانی که وجود دارد شروع کنید، هر روز دو ساعت تمرین داشته باشید، کتاب های تخصصی و مهارت های فردی مطالعه کنید تا روز به روز بتوانید در این زمینه حرفه ای شوید. تمرکزتان را بگذارید بهترین خودتان باشید و از مسیری که انتخاب کردید لذت ببرید. زیرا زندگی فقط موفق شدن نیست، زندگی یعنی لذت بردن از مسیر در راستای اهدافمان.

طراح لوگو موفق باید به جزئیات کوچک و اهمیت آن‌ها در طراحی توجه کند. این بخش به نکات کلیدی مرتبط با جزئیات طراحی لوگو می‌پردازد.

 

اشتراک گذاری:

مقاله های بیشتر...

بهترین اسم های ایرانی برند

نکات مهم درباره ثبت لوگو

ثبت لوگو و ثبت برند به دغدغه ای بزرگ برای صاحبان کسب و کار ها تبدیل شده است؛ زیرا لازم است تا برای جلوگیری از

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x