چگونه یک لوگوی مینیمال بسازیم

آموزش طراحی لوگو های مینیمال

چگونه یک لوگوی مینیمال بسازیم را می خواهیم در این مقاله بررسی کنیم. قبل از هر چیز لوگوی مینیمال دقیقا چیست؟ لوگو هایی که فضای مینیمال دارند از جزئیات اضافی در لوگو اجتناب می کنند و یک لوگو کاملاً ساده مینیمال می گویند.

برای اینکه لوگو مینیمال، یک لوگوی مدرن شناخته شود می بایست از اضافه کردن بیش از اندازه رنگ ها، فونت ها، یا اجزای بصری مختلف خودداری کرد. علاوه بر اینکه یک لوگوی مینیمال در صفحات وب و دیجیتالی باید به خوبی بدرخشد، باید در نقاط دیگر مانند بیلبوردها، بروشورها، کاغذ و … هم بدرخشد.

نکات طراحی لوگو مینیمال

اگر می خواهید یک لوگوی مینیمالیستی برای کسب و کار خود ایجاد کنید، در اینجا چند نکته برای کمک به شما وجود دارد.

لوگوی خود را تا حد امکان ساده کنید

اگر از قبل یک لوگو طراحی شده دارید و می‌خواهید آن را برای سبک مینیمال کردن دوباره طراحی کنید، یکی از راه‌های انجام این کار این است که آن را تا حد امکان ساده کنید. به عنوان مثال، می توانید تعداد رنگ ها را از سه به دو تغییر دهید و در صورت داشتن لوگوی ترکیبی، نام کامل شرکت را حذف کنید.

هنگام حذف اجزاء، به خاطر داشته باشید که هنوز باید شرکت شما را بشناسیم. یکی از راه های موفقیت آمیز طراحی مجدد لوگو این است که اجزای مهم یا تاریخی لوگوی اصلی خود را حفظ کنید. نمونه بارز این موضوع، خودروساز نیسان است که هنگام طراحی مجدد لوگوی خود فقط شکل دایره ای را حفظ کرده است.

نوع مناسب لوگو را انتخاب کنید

رنگ ها اجزای مهم تصویر برند شما هستند، به خصوص اگر می خواهید یک لوگوی مینیمال ایجاد کنید. توصیه می کنیم برای ساده نگه داشتن آن تا حد امکان از یک رنگ حداکثر دو استفاده کنید. و از آنجایی که نمی‌توانید از رنگ‌های زیادی استفاده کنید، انتخاب سایه مناسب برای نشان دادن کسب‌وکار و ارزش‌های آن بسیار مهم است.

ابتدا باید رنگ اصلی خود را انتخاب کنید. در این راستا،دقت به معنای رنگ ها مهم است ، زیرا می تواند منبع الهام باشد. همه می‌دانند که قرمز رنگ عشق است، اما آیا می‌دانستید که رنگ قرمز همراه با خشم و ممنوعیت‌ها نیز هست؟ در مرحله بعد، هنگامی که ایده ای در مورد رنگ مورد استفاده پیدا کردید، با آزمایش های مختلف، سایه و رنگ مناسب را پیدا کنید. آیا می خواهید یک قرمز بسیار روشن برای جلب توجه داشته باشید یا قرمز مایل به صورتی برای نشان دادن ظرافت شما؟

در طراحی لوگو مینیمال به فونت فکر کنید

اگر می خواهید یک لوگو با متن ایجاد کنید، باید فونتی را انتخاب کنید که به خوبی نام کسب و کار را نشان دهد، حتی اگر قصد دارید فقط از یک حرف استفاده کنید. مانند رنگ‌ها، انواع فونت‌ها می‌توانند به شما در نمایش ارزش‌های شرکتی کمک کنند. چگونه یک لوگوی مینیمال بسازیم از آنجایی که می خواهید یک لوگوی مینیمال ایجاد کنید، فونتی را انتخاب کنید که متناسب با برند شما باشد. این مهم‌تر است زیرا از اجزای مختلف زیادی برای متمایز شدن استفاده نمی‌کنید.

دها فونت مختلف از جمله چندین دسته وجود دارد. این به شما بستگی دارد که ببینید چه چیزی در کسب و کار شما بهتر عمل می کند. با خیال راحت فونت های مختلف را امتحان کنید تا زمانی که فونتی را بیابید که کاملاً با برند شما کار می کند.

در نتیجه، شانس خوبی وجود دارد که طراحی لوگو مینیمال برای چندین سال آینده مد باقی بمانند. بنابراین، اگر می خواهید یک لوگو ایجاد کنید یا یک طراحی مجدد انجام دهید، مهم است که مطمئن شوید که یک لوگو ساده و انعطاف پذیر دارید. نمونه ای از لوگوی مینیمال موفق، لوگوی اپل است. در طول سال ها، این لوگوی مینیمال مترادف با تجمل باقی می ماند. همچنین بر روی تمامی محصولات این شرکت به راحتی قابل نمایش است. از خلق کردن لذت ببرید!

اشتراک گذاری:

مقاله های بیشتر...

بهترین اسم های ایرانی برند

نکات مهم درباره ثبت لوگو

ثبت لوگو و ثبت برند به دغدغه ای بزرگ برای صاحبان کسب و کار ها تبدیل شده است؛ زیرا لازم است تا برای جلوگیری از

طراحی لوگو شرکت واک دنیای دیجیتال

۵ ویژگی نام های تجاری قوی

ویژگی مهم نام های تجاری نام برند یکی از اساسی ترین عناصر هویت برند است که به ایجاد و حفظ حضور منحصر به فرد در

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x