ادوبی نسخه کامل فتوشاپ (Photoshop 25.0) را عرضه کرد

فتوشاپ25.0

ادوبی نسخه کامل فتوشاپ ۲۵٫۰ یعنی آخرین نسخه این نرم‌افزار را منتشر کرده است. از قابلیت‌های این نسخه می‌توان به ابزار Generative Expand که بر مبنای الگوریتم فایرفلای طراحی شده است،اشاره کرد. به کمک این ابزار کاربران می‌توانند تنها با وارد کردن توضیحات متنی ساده، تصاویر پس‌زمینه را بسط دهند.

کاربران می‌توانند از ابزار Generative Fill و یا نسخه قبلی آن برای تولید محتوای تجاری استفاده کنند. ادوبی با استفاده از سیستم قیمت‌گذاری، از کاربران خواسته است تا برای دسترسی به Firefly حتما اشتراک آن را تهیه کنند.

هم‌چنین، قابلیت‌های Remove ، ابزاری که به کمک هوش مصنوعی برنامه‌نویسی شده، بسیار بیش‌تر شده است.

این درحالی است که، گزینه Preset Sync در این نسخه غیر فعال شده است. نسخه آنلاین تحت وب و نسخه iPad فتوشاپ نیز هر دو بروزرسانی شده‌اند.

ابزار جدید Generative Expand از مجموعه ابزارهای Firefly Adobe

نسخه کامل فتوشاپ ۲۵.۰ در ماه جولای (تیرماه) به صورت بتا منتشر شد. این نسخه در مراسم رونمایی از دومین ابزار جدید مبتنی بر Firefly، یعنی مجموعه ابزارهای هوش مصنوعی ادوبی معرفی شد. بعداز آن بود که ادوبی اعلام کرد که اکنون می‌توان به قابلیت‌های Firefly در Photoshop دسترسی داشت.

به این ترتیب کاربران می‌توانند بخش‌هایی از تصویر که قصد دارد تغییر دهند را انتخاب کنند و به جای ایجاد یا انتخاب دستی محتوای جایگزین، تنها با وارد کردن یک متن ساده از آنچه می‌خواهند، محتوای جدید را مشاهده کنند.

هم‌چنین ابزار  Generative Expand برخلاف ابزارهای دیگر که با جایگزین کردن بخش‌هایی از تصویر کار می‌کنند، بر تولید محتوای جدید که پس‌زمینه تصویر را بسط می‌دهد، تمرکز دارد. به بیان دیگر، به جای جایگزین‌کردن بخش‌هایی از تصویر، پس‌زمینه تصویر موجود را گسترش می‌دهد.

استفاده تجاری از ابزارهای فایرفلای

باوجود اینکه در نسخه بتا، هدف از استفاده از این ابزارها کاربردهای غیرتجاری بود، اما بعد از این زمان امکان استفاده آن برای اهداف تجاری نیز فراهم شد.

کاربرانی که فقط طرح استفاده از برنامه‌های مرتبط با عکاسی را دارند ماهیانه ۱۰۰-۲۵۰ اعتبار سهمیه دریافت می کنند. کاربرانی که طرح اشتراک یکی از نرم‌افزارهای مجموعه Adobe Creative Cloud را دارند، ماهیانه ۵۰۰ اعتبار سهمیه دارند و کاربرانی که اشتراک تمامی برنامه‌ها را تهیه کرده‌اند، ۱۰۰۰ اعتبار سهمیه در ماه دریافت می‌کنند.

بعد از اتمام سهمیه‌ها کاربران هم‌چنان امکان استفاده از برنامه را دارند، تنها با این تفاوت که این بار برنامه با سرعت پایین‌تری عمل می‌کند. از نوامبر ۲۰۲۳ (آبانماه ۱۴۰۲)، کاربران می‌توانند اعتبار “سریع” و اضافی را از طریق طرح اشتراکی جداگانه خریداری کنند.

فتوشاپ25.0
قابلیت‌های جدید ابزار Remove کمک می‌کند آبجکت‌های بزرگتر در تصویر به راحتی حذف شوند.

بروزسانی ابزار Remove در نسخه کامل فتوشاپ ۲۵٫۰

این ابزار که در نسخه ۲۴.۵ معرفی شده بود و به کمک هوش مصنوعی برنامه‌نویسی شده است،

این قابلیت را برای کاربران فراهم کرده است تا تنها با یک حرکت بر روی آبجکت‌ها بتوانند به آسانی آن‌ها را حذف کنند. اکنون کاربران می‌توانند مرز دایره‌ای در اطراف آبجکت موردنظر خود بکشند تا آن بخش را از بقیه جدا کنند و به راحتی آن‌را ویرایش کنند.

همگام سازی از پیش تعیین شده از دسترس خارج شد

یکی دیگر از تغییرات اعمال شده حذف گزینه Preset Sync فتوشاپ است. این قابلیت قبلا امکان همگام‌سازی تنظیمات پیش‌فرض برای Brushes، Gradients، Swatches، Styles، Shapes و Patterns را با یک حساب Creative Cloud را فراهم می‌کرد.

عملکرد Preset به این صورت بود که کاربران می‌توانستند فایل‌های خود را به دستگاهی دیگر با همان ادوبی آیدی، برای مثال از لپ‌تاب به کامپیوتر، منتقل کنند.

فتوشاپ برای نسخه آنلاین تحت وب و نسخه iPad به‌روزرسانی شد

ادوبی همچنین فتوشاپ تحت وب، نسخه مبتنی بر مرورگر نرم افزار، را نیز به روز کرد. مانند نسخه دسکتاپ فتوشاپ، نسخه تحت وب نیز از ابزارهای Generative Fill و Generative Expand پشتیبانی می‌کند.

تغییرات دیگر در نسخه سپتامبر ۲۰۲۳ (شهریور ۱۴۰۲) شامل رابط کاربری ساده‌تر،

پیشبرد سریع کارها تنها با زدن یک کلیک درمراحل مختلف و افزودن گزینه دعوت از افراد دیگر برای ویرایش فایل‌ها و اسناد در فضای ابری می‌شود.

در به‌روزرسانی جدید، امکان جابجایی بین انواع تصویر ساخته شده. با Generative Fill در نسخه دسکتاپ فتوشاپ از طریق پنل Variations وجود دارد.

سایر تغییرات دیگر شامل گزینه واردکردن و بازکردن عکس‌ها از لایت‌روم، نرم‌افزار ویرایش‌گر عکس ادوبی، و ‌به‌روزرسانی‌ ابزار انتخابگر رنگ می‌شود.

هزینه و سیستم موردنیاز

نسخه کامل فتوشاپ ۲۵٫۰ برای  Windows 10+ و macOS 11.0+  در دسترس است. در رونمایی آنلاین این برنامه، از آن با نام فتوشاپ ۲۰۲۴ نیز یاد شده است.

کاربران با پرداخت هزینه، با قیمت پایه ۱۱۹.۸۸ دلار در سال و بصورت اشتراکی می‌توانند به نسخه جدید فتوشاپ و لایت‌روم دسترسی داشته باشند. هزینه اشتراک خود نرم‌افزار بصورت تک برنامه‌ای ماهانه ۳۱.۴۹ دلار و سالانه ۲۳۹.۸۸ دلار است.
منبع

مقاله های بیشتر...

برندبوک چیست؟

برندبوک چیست؟

برندبوک یا کتابچه برند، یک سند جامع است که هویت و استانداردهای یک برند را مشخص می‌کند. این سند شامل تمام عناصر بصری و ارتباطی برند

طراحی لوگو مناسب

نحوه کسب و کار طراحی لوگو

نحوه کسب و کار طراحی لوگو: راهنمای کامل برای موفقیت در بازار طراحی لوگو یکی از مهم‌ترین بخش‌های برندسازی است و بازار پررونقی دارد. اگر

اشتراک گذاری:

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x