ترفندهای رنگ لوگو که توسط شرکت های برتر استفاده می شود – و نحوه طراحی خود

یک لوگوی خوب مترادف با برندی است که نشان دهنده آن است. به برندهای نمادینی مانند مک دونالد یا اپل فکر کنید. لوگوهای آن‌ها مانند کوتاه‌نویسی است که فوراً برای خود کسب‌وکار قابل تشخیص است.

لوگو در اصل نمادی است که برای نشان دادن یک برند استفاده می شود. عمیق تر کنکاش کنید و متوجه خواهید شد که بسیاری از لوگوها معنای پنهانی دارند ، اغلب چیزی که به پیشینه شرکت یا یک جناس بصری هوشمندانه مربوط می شود. به هر حال، نام تجاری تماماً در مورد داستان سرایی است – این نحوه اتصال انسان ها است.

اما عنصر دیگری وجود دارد که داستان یک لوگو را می سازد: رنگ آن.

رنگ لوگو می تواند چیزهای زیادی در مورد یک برند بگوید. برای برندهای معتبر، یک رنگ می تواند ذاتاً با هویت کسب و کار مرتبط باشد. به فنجان های قهوه سفید و سبز معروف Starbuck یا بسته بندی بنفش نمادین Cadbury فکر کنید. و برای برندهای جدید، رنگ لوگوی آنها تلاشی است برای موقعیت کسب و کار خود با مشتری مورد نظرشان.

در این مقاله، نگاهی خواهیم داشت به نحوه استفاده برندهای مشهور از رنگ در لوگوهای خود، الگوهای آشکار شده توسط انتخاب های محبوب لوگو و نگاهی دقیق تر به کسب و کارهای بزرگی که خارج از میدان فکر می کنند.

یکی از دلایلی که مردم در وهله اول لوگو ایجاد می کنند این است که یادآوری بصری یک چیز قدرتمند است. و دقیقاً به همین دلیل است که ما این چرخ رنگ لوگو را گردآوری کرده‌ایم – در یک نگاه، دقیقاً می‌توانید ببینید که برندهای معروف چگونه از رنگ استفاده می‌کنند.

انتخاب رنگ آرم شرکت های برتر

ارتباط بین رنگ و هویت برند قوی است. در ژورنال آکادمی علوم بازاریابی، محققان لورن لابرک و جورج میلن توضیح می‌دهند که «مانند یک نام تجاری که با دقت انتخاب شده است، رنگ دارای معنایی ذاتی است که در هویت برند مرکزی می‌شود، به شناخت برند کمک می‌کند و تصویر مورد نظر را منتقل می‌کند». تاثیر رنگ در انتقال پیام به مخاطب را نمی شود نادیده گرفت.

Labrecque و Milne در تحقیقات خود در مورد تمایز رنگ در بازار نشان دادند که چگونه صنایع خاصی اغلب از رنگ های خاص استفاده می کنند.

به عنوان مثال، آنها دریافتند که رنگ آبی در بیش از ۷۵ درصد از لوگوهای برند کارت اعتباری و ۲۰ درصد از لوگوهای برندهای فست فود استفاده می شود. در همین حال، رنگ قرمز در ۰ درصد از آرم های پوشاک یافت می شود – اما بیش از ۶۰ درصد از مارک های خرده فروشی.

برای مصرف‌کنندگانی که هزاران بار در روز با تبلیغات مواجه می‌شوند، این نشانه‌های بصری می‌تواند پیامی ناخودآگاه در مورد اینکه چه چیزی و توسط چه کسی فروخته می‌شود، باشد.

روند رنگ لوگو در صنایع مختلف

فورچون ۵۰۰ شرکت و رنگ آرم: یک روند بزرگ

در تحقیق در مورد این مقاله و اینفوگرافیک ابتدا به لوگوی ۵۰۰ شرکت فورچون نگاهی انداختیم. در اینجا ما متوجه یک روند برجسته شدیم. آبی محبوب ترین انتخاب رنگ لوگو برای این شرکت ها است.

درک اینکه چرا لوگوهای آبی انتخاب محبوبی هستند، آسان است. آبی رنگی بی‌خطر، رنگی امن اما پیچیده است. و برای شرکت‌هایی که مایل به انتقال امنیت هستند – مثلاً آنهایی که در امور مالی، فناوری، بهداشت و درمان یا بیمه هستند – آبی کار قابل تحسینی را انجام می‌دهد. و همانطور که در لوگوهای بهداشت یا بیمه دیده اید اکثرا آبی هستند.

از طرف دیگر، رنگ قرمز انتخاب جسورانه تری برای یک برند است. با این حال به عنوان دومین انتخاب محبوب وارد شد. در Fortune 500، ارتباط واضحی بین صنایع غذایی و خرده‌فروشی و لوگوی قرمز وجود دارد که از تحقیقات Labrecque و Milne در مورد تمایز رنگ پشتیبانی می‌کند.

بنفش در Fortune 500 اینجا و آنجا ظاهر می شود، در حالی که صورتی اصلاً مشخص نیست.

آبی محبوب ترین رنگ لوگو برای شرکت های Fortune 500 است

روانشناسی رنگ درنشان تجاری

نمی توان در مورد رنگ های لوگو و برندسازی صحبت کرد و از روانشناسی رنگ ها صحبت نکرد. این حوزه از مطالعه به رابطه بین رنگ های خاص و پاسخ های انسانی می پردازد. روانشانسی رنگ در لوگو و هویت بصری از اهمیت بالایی برخوردار است که می تواند تاثیر مثبت یا منفی در نکاه مخاطب ایجاد کند.

طرفداران روانشناسی رنگ معتقدند که شما می توانید از این تئوری برای تحریک رفتارهای خاص در مشتریان استفاده کنید.

بدون شک، محققان و بازاریابان الگوهایی را در واکنش انسان به رنگ ها انتخاب کرده اند. اما هیچ کدام از اینها ضد آب نیستند: یک نفر ممکن است قرمز را به عنوان رنگی هیجان انگیز و جذاب تصور کند – و فرد بعدی ممکن است آن را با خون و گلودرد مرتبط کند. زمینه و مخاطب مورد نظر ضروری است. رنگ مشکی می تواند در یک زمینه پایدار و قابل اعتماد باشد، یا در شرایط بعدی تند و ناهموار باشد. و عواملی مانند فرهنگ، جنسیت و سن به این معنی است که رنگ های مختلف به روش های مختلف توسط افراد مختلف درک می شوند.

به عبارت دیگر، روانشناسی رنگ سیاه و سفید نیست.

درس اینجاست؟ رنگی وجود ندارد که به طور خودکار موفقیت برند شما را تضمین کند – اما انتخاب رنگ اشتباه می تواند به این معنی باشد که برند شما توسط بازار هدف شما نادیده گرفته می شود. عدم تناسب رنگ با حسی که میخواهید هویت بصری شما به مخاطب القا کند تاثیر منفی در جذب مخاطب دارد.

با این حال، ارتباط قوی با رنگ های خاص در ذهن مصرف کنندگان وجود دارد. اینها به هر دو طرف جریان دارند – ارتباط بین نارنجی و انرژی ممکن است ذاتی خود رنگ نباشد، اما در عوض نتیجه این واقعیت است که اغلب توسط مارک هایی که می خواهند این پیام را منتقل کنند استفاده می شود. مصرف کنندگان این رنگ را می بینند و ناخودآگاه می دانند که یک پیام ظریف در حال انتقال است. به این ترتیب، روانشناسی رنگ ها به یک پیشگویی خودساز تبدیل می شود.

یک جنبه فیزیولوژیکی نیز برای رنگ وجود دارد. وقتی یک علامت فلورسنت را می بینید فکر کنید: گاهی اوقات رنگ می تواند آنقدر روشن باشد که مجبور شوید چشمان خود را نگاه کنید. نمی توان انکار کرد که برخی از رنگ ها پررنگ و چشم نواز هستند، در حالی که برخی دیگر برای چشم ها ظریف تر و ملایم تر هستند.

برخی از شرکت‌ها از این امر به نفع خود استفاده می‌کنند – برای مثال، مک‌دونالدز، که نشان‌واره‌اش اغلب در غذاخوری‌های شلوغ یا به‌عنوان مقصدی در جاده‌ها دیده می‌شود. در این مواقع، رنگ زرد روشن طاق های طلایی به عنوان صدای آژیر عمل می کند.

گرایش های لوگو

لوگوها از روندها مصون نیستند. بسیاری از برندها هر پنج سال یا بیشتر لوگوهای خود را به روز می کنند و به آنها اجازه می دهد تا در روندهای فعلی باقی بمانند و در عین حال به هویت اصلی برند خود وفادار بمانند. زمانی که تصمیم می‌گیرید از روندهای طراحی لوگو پیروی کنید یا نه، به اهداف کسب‌وکار خود فکر کنید – اگر در حال ایجاد یک کسب‌وکار کوچک فیجت اسپینر هستید، پس منطقی است که از روندها پیروی کنید. اما اگر به دنبال ایجاد یک کسب‌وکار هستید که دهه‌ها در اطراف باشد، چیزی بی‌زمان را هدف بگیرید.

تداعی های رنگی رایج و نمادگرایی رنگ

بیایید نگاهی دقیق‌تر به تداعی‌هایی بیندازیم که معمولاً توسط رنگ‌ها به ذهن می‌آیند – و توسط تحقیقات پشتیبانی می‌شوند .

تداعی رنگ لوگو

۳ مرحله برای ایجاد لوگوی خود

۰۱٫ تحقیق در صنعت

از خود بپرسید، این تجارت چیست و مخاطب چه کسی است؟ به یاد داشته باشید که لوگوی شما باید برای مشتری ایده آل شما جذاب باشد. و به یاد داشته باشید که به مسابقه نگاه کنید. استراتژی برند شما تعیین می‌کند که آیا شما راحت‌تر چیزی خلق می‌کنید که سنت‌های صنعت را می‌شکند یا به روندهای ثابت‌شده ادامه می‌دهد – اما دانستن اینکه چه چیز دیگری در آنجا وجود دارد بسیار مهم است.

لوگو ساز Canva به شما کمک می کند تا یک لوگوی مناسب برای صنعت خود ایجاد کنید

برای ثبت سفارش لوگو حرفه ای و اصیل شرکتی اینجا کلیک کنید!

۰۲٫ نوع لوگوی خود را انتخاب کنید

دو نوع لوگو غالب وجود دارد: علائم کلمه و نمادها. علامت کلمه جایی است که نام شرکت تمرکز لوگو است. این نوع لوگو متکی بر فونت خوب و انتخاب رنگ قوی است. لوگوی نماد به نماد نگاری متکی است تا برند را قابل تشخیص کند.

سازنده لوگو Canva به شما کمک می کند تا سبک لوگوی خود را تعریف کنید

۰۳٫ طرح رنگ خود را انتخاب کنید

به ارتباط هایی که دوست دارید مردم با برند شما ایجاد کنند فکر کنید. چه رنگ هایی بهتر از این پشتیبانی می کنند؟ رنگ‌هایی که انتخاب می‌کنید احتمالاً حیاتی فراتر از لوگو خواهند داشت – ممکن است در وب‌سایت شما یا کارت‌های ویزیت و غیره ظاهر شوند.

برای ثبت سفارش لوگو حرفه ای اینجا کلیک کنید!

اشتراک گذاری:

مقاله های بیشتر...

بهترین اسم های ایرانی برند

نکات مهم درباره ثبت لوگو

ثبت لوگو و ثبت برند به دغدغه ای بزرگ برای صاحبان کسب و کار ها تبدیل شده است؛ زیرا لازم است تا برای جلوگیری از

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x