چگونه طراحی صحیح لوگو می تواند فروش را افزایش دهد

طراحی لوگو شرکتی

طراحی لوگو برای نشان دادن هویت تجاری شما و همچنین منحصر به فرد بودن آن استفاده می شود. وظیفه لوگوی شما این است که به صورت حرفه ای تصویر کسب و کار شما را به تصویر بکشد. اگر طراحی حرفه ای و جلب توجه ایجاد کنید، می تواند به شما کمک کند تا بازار خود را تحت تاثیر قرار دهید، فروش خود را به طور تصاعدی افزایش دهید و شرکت خود را از بین جمعیت متمایز کنید.

داشتن لوگو برای همه کسب و کارها، به خصوص کسب و کارهای کوچک و استارت آپ ها ضروری است. برای هر کسب و کار جدید و هر وب سایت جدید، داشتن یک لوگوی موثر و چشم نواز بسیار مهم است. باید بتواند بازار شما را جذب کند زیرا مهم ترین ابزاری است که یک شرکت می تواند برای تبلیغ کسب و کار خود از آن استفاده کند. بیایید درک کنیم که طراحی لوگو چگونه بر فروش شما تأثیر می گذارد و چگونه به افزایش فروش کمک می کند.

حس حرفه ای بودن به کسب و کار شما

در تجارت، رعایت استانداردها و قوانین تعیین شده برای سازمان ها الزامی است تا کسب و کار آنها پایدار و حرفه ای تلقی شود. این امر سازمان ها را قادر می سازد تا اعتماد مشتریان خود را به دست آورند. کیفیت یکی از مواردی است که بیشترین اهمیت را دارد و در اکثر موارد از سوی همه مشتریان در اولویت قرار می گیرد. مهمترین سوالی که باید از خود بپرسید این است که مشتریان من در چه زمینه ای کیفیت محصولات من را قضاوت می کنند؟ طراحی لوگو یکی از اولین ابزارهایی است که مشتریان شما با آن در تعامل هستند، بنابراین کیفیت آن نشان دهنده رویکرد شرکت نسبت به تضمین کیفیت محصولات آنها است. و حس ارزشمند بودن شرکت را منتقل می کند.

افزایش شناخت برای کسب و کار

وقتی در بازار تازه کار هستید و نیاز به تقویت روند رشد سازمان خود دارید، طراحی لوگو می تواند یکی از موثرترین ابزارها باشد. در ابتدا، هیچ کس در میان مشتریان هدف شما از محصولات شما آگاه نیست، حتی رقبای شما. مشتریان امروزی ممکن است زمان زیادی برای هدر دادن برای جستجوی شرکت ها یا برندهای جدید در بازار نداشته باشند، بنابراین بهترین کار این است که مشتریان هدف خود را از طریق یک استراتژی بازاریابی موثر احساس کنند که حضور شما را احساس می کنند.

لوگو شرکت تولیدی مواد غذایی
لوگو شرکت تولیدی مواد غذایی

طراحی لوگو اولین ابزاری است که کسب و کار شما را در مقابل مشتریان شما نشان می دهد، بنابراین به عنوان سفیر شرکت شما عمل می کند و به استراتژی های بازاریابی کمک می کند. به خصوص اگر بودجه بالایی برای بازاریابی ندارید، پس افزایش طراحی لوگو سهم بزرگی در رشد فروش شما دارد.

مشتریان هدف خود را افزایش دهید

یکی از اهداف اصلی یک کسب و کار جذب مشتریان بیشتر و بیشتر است. فروش و بازاریابی هر دو دست به دست هم می دهند. طراحی لوگو که منحصر به فرد است مشتریان را بیشتر به خود جذب می کند زیرا هر فردی با چندین شی یا ایده متفاوت به شکل تابلوهای اسکناس و سایر مواد مواجه می شود، بنابراین وقتی چیزی منحصر به فرد وارد می شود، توجه را به خود جلب می کند زیرا ثابت می کند که برای شکستن یکنواختی مفید است.

هنگامی که مشتریان مجذوب یک ایده منحصر به فرد می شوند، به آرامی در ذهن آنها نفوذ می کند و به ایجاد ارتباط با آن برند یا شرکت خاص کمک می کند و در آنجا که می روید، مشتریان شما شروع به افزایش می کنند.

چگونه یک لوگو می تواند فروش را افزایش دهد

استفاده از طراحی لوگوی ساده:

برای ایجاد یک لوگوی موثر، باید مطمئن شوید که طراحی شما عالی، ساده، جذاب و متمایز است. بله، یک لوگوی ساده در واقع می تواند به کسب و کار شما ظاهری برجسته، قابل اعتماد و حرفه ای بدهد. اولین چیزی که مردم وقتی می خواهند در مورد کسب و کار شما بیاموزند، می بینند؟ البته آنها لوگوی شما را می بینند. بنابراین، وظیفه این تصویر گرافیکی است که تصویر کسب و کار شما را به شیوه ای حرفه ای ایجاد کند تا اعتماد خریداران بالقوه شما را جلب کند. داشتن یک طراحی ساده باعث می شود بازار شما به راحتی لوگو و در نهایت کسب و کار شما را به خاطر بسپارد.

عناصر لوگوی خود را مرتبط نگه دارید:

طراحی لوگوی شما باید نام شرکت شما و در صورت امکان یک برچسب جذاب نیز داشته باشد. تگ لاین شما باید با کسب و کار شما مرتبط باشد و هدف آن جذب مشتریان شما باشد. اگر قصد دارید از یک تصویر در لوگوی خود استفاده کنید، مطمئن شوید که با مدل کسب و کار شما مرتبط است و می تواند به بازار شما کمک کند تا به درستی کسب و کار شما را با خدمات شما مرتبط کند. استفاده از یک تصویر ساده و جذاب (مرتبط با کسب و کار شما) لوگوی شما را نه تنها مناسب، بلکه جذاب نیز می کند.

رنگ ها را هوشمندانه انتخاب کنید:

به همان اندازه سادگی و مرتبط بودن، رنگ ها در ایجاد یک لوگوی موثر برای کسب و کار شما به همان اندازه مهم هستند. بهتر است از رنگ‌هایی استفاده کنید که در صنعت شما معروف هستند و معمولاً مورد استفاده قرار می‌گیرند – یا مثلاً از رنگ‌هایی استفاده کنید که واقعاً برای صنعت یا مدل تجاری خاص شما مناسب هستند. نه تنها لوگو باید رنگی خوب به نظر برسد، بلکه باید اطمینان حاصل کنید که در سیاه و سفید نیز خوب به نظر می رسد. نکته مهمی که طراحان حرفه ای توصیه می کنند این است که از دو رنگ بیشتر در لوگوی خود استفاده نکنید.

لوگوی قابل تغییر اندازه:

در صورت تغییر اندازه لوگوی شما نباید کارایی خود را از دست بدهد. ممکن است مجبور شوید اندازه را با توجه به رسانه بازاریابی مورد استفاده خود تغییر دهید. تاثیر لوگو بر فروش بسیار مهم است. به عنوان مثال، اگر کسب و کار خود را در رسانه های اجتماعی آنلاین تبلیغ می کنید، ممکن است مجبور شوید اندازه را با توجه به سایتی که در آن تبلیغ می کنید و غیره تغییر دهید. بنابراین، باید به راحتی قابل تغییر اندازه باشد.

اشتباهات رایج لوگو

طراحی مبهم

اگر لوگوی شما قادر به انتقال پیام درست به بیننده نیست، پس لوگوی تجاری خوبی نیست. بسیار مهم است که طراح شما لوگویی ایجاد کند که در واقع پیام مناسب را به بازار شما منتقل کند. اگر طرح شما مبهم باشد، تنها به اعتبار کسب و کار شما و همچنین اعتبار شما آسیب می رساند. بنابراین، باید مطمئن شوید که لوگوی شما به درستی و حرفه ای نشان دهنده کسب و کار شما است.

طراحی کپی شده

اگر از یک تصویر استوک استفاده می‌کنید، هرگز نمی‌توانید جلوه و ظاهری منحصربه‌فرد به کسب‌وکار خود بدهید. این لوگو تاثیر بر فروش شما ندارد. بسیار مهم است که طراحی لوگوی شما باید همیشه منحصر به فرد باشد زیرا تنها در این صورت است که تصویر کسب و کار شما را به روشی منحصر به فرد و قانع کننده ایجاد می کند. طرح کپی شده فقط در دراز مدت اعتبار شما را از بین می برد و تصویر کسب و کار خود را به هم می ریزد. ممکن است آسیب آنقدر شدید باشد که دیگر نتوانید آن را خنثی کنید.

طراحی غیر جذاب

لوگوی شما به شما کمک می کند تا هویت و تصویر برند خود را ایجاد کنید. بنابراین، همیشه توصیه می شود که یک طراح لوگو حرفه ای را برای این کار مهم استخدام کنید. یک طراح آماتور هیچ تجربه ای از دنیای شرکتی نخواهد داشت و در نتیجه نمی تواند ظاهری جذاب و جذاب و در عین حال حرفه ای به لوگوی شما بدهد. بنابراین، با استخدام یک طراح آماتور و بی تجربه به تصویر کسب و کار خود آسیبی وارد نکنید، زیرا آنها فقط یک لوگوی غیرجذاب برای شما ایجاد می کنند.

نتیجه

شگفت آور است که بسیاری از کسب و کارها دارای طراحی لوگو هستند فقط به این دلیل که برای وجود در دنیای تجارت اجباری در نظر گرفته می شود. آنها نمی دانند که طراحی لوگوی آنها نیز ابزاری برای ساختن هویت آنها در صنعت است. وقتی طراحی لوگوی خود را ایجاد می کنید، فوراً به هویت شما تبدیل نمی شود. اگر بتواند ویژگی های کسب و کار شما را نشان دهد، هویت شما می شود. بسیاری از کسب و کارها به دنبال لوگوهایی هستند که فقط جذاب هستند. آن‌ها حتی سعی نمی‌کنند لوگوی خود را نشان‌دهنده کامل و درست کسب‌وکارشان کنند، در این صورت است که طراحی لوگوی آن‌ها قدرت رونق کسب‌وکارشان را از دست می‌دهد.

اگر ویژگی های طراحی لوگوی شما با ماهیت کسب و کار شما هماهنگ باشد، مطمئناً به شما کمک می کند تا از رقبای خود متمایز شوید. این قدرت طراحی لوگوی شماست که باعث می شود به راحتی به مشتریان هدف خود برسید. اگر طراحی لوگوی شما جذاب و منحصر به فرد باشد، مطمئناً در حافظه مشتریان شما جا خواهد گرفت. از این رو، ارزش محصولات یا خدمات شما در مقابل مشتریان شما افزایش می یابد.

طراحی لوگوی شما فقط یک هویت ساز نیست. همچنین یک ابزار بازاریابی خوب است. تمام مواد بازاریابی به عنوان نمایندگان کسب و کار شما عمل می کنند. آنها برای قضاوت در مورد وضعیت شرکت شما استفاده می شوند. بنابراین باید از کیفیت بالا و طراحی حرفه ای برخوردار باشند. این دلیل بر اهمیت کیفیت یک لوگو است. اگر لوگوی شما از کیفیت بالایی برخوردار باشد، تصویری حرفه ای از کسب و کار شما به نمایش می گذارد. بنابراین، به شما کمک می کند تا اعتبار کسب و کار خود را بهبود بخشید و اعتماد و اطمینان مشتریان را افزایش دهید.

برای ثبت سفارش لوگو شرکتی اینجا کلیک کنید!

مقاله های بیشتر...

برندبوک چیست؟

برندبوک چیست؟

برندبوک یا کتابچه برند، یک سند جامع است که هویت و استانداردهای یک برند را مشخص می‌کند. این سند شامل تمام عناصر بصری و ارتباطی برند

طراحی لوگو مناسب

نحوه کسب و کار طراحی لوگو

نحوه کسب و کار طراحی لوگو: راهنمای کامل برای موفقیت در بازار طراحی لوگو یکی از مهم‌ترین بخش‌های برندسازی است و بازار پررونقی دارد. اگر

اشتراک گذاری:

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x