انتخاب نام شرکت و برند | لیست اسم شرکت قابل ثبت

لوگو شرکت پخش اورنگ

اسم شرکت جزو مواردی است که به صورت تخصصی باید قبل از اقدام به ثبت شرکت آن را مدنظر قرار دهید. انتخاب بهترین نام شرکت در آینده نقش مهمی در کسب و کارتان خواهد داشت. در ادامه به تشریح ویژگی های نام شرکت می پردازیم و نمونه اسامی قابل ثبت برای شرکت را ارائه می کنیم که راهنمای شماست.

اسم شرکت

اسم برای شرکت باید منحصربه فرد و خاص باشد و برای اولین بار برای نامگذاری شرکت انتخاب شود. باید این را در نظر بگیرید که هر اسم انتخابی باید به صورت آشکارا ویژگی های کسب و کار را توضیح دهد و باعث ایجاد وجه تمایزی با دیگر شرکتها و فعالیت های مشابه باشد.

تمامی این ویژگی ها باید در نام شرکت اتفاق بیفتد نه در افزونه ها و واژگان جانبی در کنار اسم شرکت،از آوردن کلماتی مانند غرب، شرق، نوین و دیگر موارد اجتناب شود. با ما در ادامه همراه باشید تا لیست کلمات ممنوعه برای نامگذاری شرکت را ارائه کنیم.

اسامی انتخابی در شرکت باید دارای حداقل ۳ سیلاب یا۴ سیلاب بوده و از ترکیب اسامی خاص در نامگذاری آن استفاده شده باشد!

بهتر است بدانید در سال های قبل انتخاب اسامی یک یا دو سیلابی امکان پذیر بوده اما امروزه تنها اسامی ۳سیلاب به بالا امکان ثبت در اداره ثبت شرکت ها را دارند. برای انتخاب اسم لوکس شرکت می توانید لیست را از کارشناسان انتخاب نام ما دریافت کنید و تنها در چند دقیقه بهترین نام تجاری زیبا را در اختیار داشته باشید.

اسم برند

خلق یک اسم منحصر به فرد برای برند چیزی فراتر از کلمه یا علامت تجاری است بلکه با انتخاب برند مناسب با حیطه فعالیتتان باید سفری طولانی را با تمامی پیچ و خم های آن به دوش بکشید.

گزینش نامی که تمامی مصرف کنندگان بتوانند آن را به راحتی به خاطر بسپارند

و ارتباط مناسبی با آن برقرار کنند ابتدای سفر برندینگ است که صرفاً با سپری کردن مسیر پیچیده ثبت برند در آینده ای نه چندان دور می توانید به سودآوری دو چندان برسید.

پس هر اسمی را برای برند نباید انتخاب کنید زیرا تا سال ها اسم برندتان با شما و کسب و کارتان همراه خواهد بود. در ادامه شروط انتخاب نام مناسب برای شما را به همراه لیستی از نام های قابل ثبت و نام های ممنوع برای ثبت راهنمای شما عزیزان خواهیم بود.

نکات کاربردی در انتخاب اسم شرکت و برند

انتخاب اسم برند و شرکت 

مانند انتخاب نام برای نوزادی که تازه متولد شده است می ماند همانطور که یک نوزاد بعد از به دنیا آمدن با انجام رسم و رسومی خاص دارای نامی برای معرفی می شود که هویت وی را می سازد اسم شرکت و برند نیز به صورت نام دارای هویت است و اگر انتخاب آن را ساده بگیرید و بدون فکر آن را برای شرکت یا حتی برندی که تا سال ها با آن خود را معرفی می کنید می تواند از سویی سودآور و از سوی دیگر انتخاب نام نامناسب باعث هزینه های اضافی و دوباره کاری های ثبت اسم شود.

پس یک دفعه و پر قدرت در مسیر انتخاب اسم پیش بروید تا دیگر تشویشی از بابت هک کردن نام خود در ذهن مصرف کنندگان نداشته باشید. ما در موسسه پایش صفر تا صد امور را برای حفاظت از حرفه و صد البته جیبتان راهکارهای موفقیت آمیزی را تنها در یک جلسه ارائه می دهیم. با ما در ارتباط باشید.

ویژگی نام شرکت و برند تجاری

تاجران بزرگ را می شناسید آیا میدانید که تاجران موفق برای پیشرفت کسب و کارشان اسامی جسورانه ای را انتخاب می کنند تا با به سر زبان آمدنشان اعتبار کسب کنند! این یک راهکار مناسب برای دیده شدن است.

شما باید این موضوع را بدانید اسم شرکت و برند شما در واقع هویت شما برای سال ها است که یک اشتباه و گزینش نام نامناسب می تواند پشیمانی را برای شما به ارمغان بیاورد.

برای نام نهادن یک تجارت لازم است نامی اشنا را انتخاب کنید. برای مثال تولیدکنندگان گوشی های همراه بین المللی اسم هایی آسان و آشنا را برای تلفظ راحت تر انتخاب می کنند که خود جزو مزیت هایی برای آشنایی مشتریان از نمونه های مختلف محصولات می شود.

اسم انتخابی برای کسب و کار باید دارای معنی و مفهوم بوده که حس خوبی را در مخاطبین ایجاد کند.

بهتر است در نامگذاری شرکت و برند از اسامی کالاهایی که قبلاً تولید کرده اید یا در دست تولید دارید استفاده نکنید زیرا باعث تداخل در برند و محصولات شما می شود. اسم خوب به منزله شخصیت برای حرفه شما به حساب می آید که در مسیر هویت بخشی نقش به سزایی را ایفا می کند.

برای سفارش طراحی لوگو حرفه ای و اصیل شرکتی اینجا کلیک کنید!

اسامی سه سیلابی برای شرکت

انتخاب اسم این روزها امری تخصصی شده زیرا به دلیل پیشرفت تکنولوژی افراد نیز دنبال انتخاب بهترین و لوکس ترین نام ها هستند. اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که دید بازی به آینده دارید و درجه ریسک پذیری بالایی برای انتخاب نام های جدید و به روز دارید باید از اسامی سه سیلابی و دارای معانی خاص و خلاقانه استفاده کنید. البته این را در نظر بگیرید بر اساس قانون های وضع شده در تجارت تنها مجاز به انتخاب نام های با معنی و مفهوم هستید و بهتر است اسامی نامفهوم را برای شرکت و تجارتتان انتخاب نکنید.

نمونه اسامی سه سیلابی را می توان شرکتی مانند دیجی کالا را مثال زد که با نام شرکت نوآوران فن آوازه به ثبت رسیده اند و ما این روزها اکثر خریدهای اینترنتی خود را تنها با چند کلیک در دیجی کالا انجام می دهیم اما کمتر کسی هست که این سیستم فروش را با نام سه سیلابه ثبت شده آن صدا بزند و این نام تنها در قراردادها و صورتحساب ها و فاکتورها درج می شود.

در واقع دیجی کالا نام برند این شرکت است که بر سر زبان ها افتاده و از سه سیلاب تشکیل شده. اگر می خواهید از راه کنار هم قراردادن کلمات و سیلاب های با معنی یک نام برای شرکتتان ایجاد کنید ما در پایش همیشه همراه و پشتیبان شماییم و با تجربه ای که در زمینه انتخاب نام در این سال های فعالیت خود به دست آوردیم می توانیم بر اساس سلایق و موضوع فعالیتی که در حال انجام آن هستید هویتی نوظهور و به یاد ماندنی در اذهان عموم برایتان رقم بزنیم پس هر جا به مشاوره انتخاب نام شرکت فکر کردید ما را به یاد بیاورید تا بهترین اسامی سه سیلابی به بالا را به رایگان و تنها در چند ثانیه کوتاه به شما عزیزان ارائه کنیم تا هویت بخش حرفه شما باشد.

اسامی چهار سیلابی شرکت

برای انتخاب اسامی شرکت باید نکاتی را مد نظر قرار داد و با پیشبرد استراتژی های خاص در مسیر تجارت پیشگام شوید. نمونه ای از این استراتژی ها را برای انتخاب نام شرکت و برند را در چند سطر کوتاه بیان می کنیم که بدانید از کجا شروع کنید و در چند گام به بهترین بازدهی برسید. اولین و مهم ترین اصول انتخاب نام مناسب چهار سیلابی برای شرکت خودتان به حتم در نظر گرفتن اصل لانه کبوتری است! حال شاید بپرسید این مبحث چه ربطی به گزینش نام مناسب دارد؟

در جواب به این سوالتان باید مذکور شویم نام شرکت یک ساختار خاص و هدفمند دارد و باید تمامی آنچه در اینده امکان اتفاق افتادن را دارد برای گسترش کسب و کارتان در نظر بگیرید. این اصل نیز در زمینه پیش آمدهایی که امکان اتفاق در آینده دارد و تاثیراتی که می تواند یک نام مناسب بر حرفه و معرفی شما بگذارد اشاره دارد.از سویی دیگر انتخاب نام با ۳سیلاب یا ۴سیلاب ابدی با ظاهر و نمونه ای که با محصول به بازار عرضه می شود همسو باشد. یعنی چه؟!

یک نام زمانی بر ذهن و دیده افراد ثبت می شود که فرد با دیدن آن نام یا آرم تجاری از طریق تبلیغات یا در بازار فروش به یاد تجارت تحت سلطه آن بیفتد. در واقع در تمامی مسیر تجارت با دیدن نام می تواند تشخیص مشتریان را برانگیخته کرده تا برای تهیه محصول یا خدمات پیش قدم شوند و به نوعی مشتری وفادار سیستم بازرگانی یک شرکت تجاری باشند.

بهتر است در زمان انتخاب نام مناسب شرکت در هر ۴سیلاب انتخابی از آوردن نام کالاها یا خدمات پرهیز کنید زیرا هر سیلاب باید مجزا از ماهیت محصول باشد تا بتواند با اسمی خاص عرضه شود. همچنین داشتن آوای زیبا می تواند در جز به جز اسامی سه سیلاب یا چهارسیلابی شرکتتان نقش داشته باید.

تمامی نکاتی که در بالا ذکر کردیم راهنمایی بود تا بتوانید بر اساس اصول و قاعده خاص نام مناسبی را حال چه سه سیلابی یا چهار سیلابی برای شرکت انتخاب کنید تا اهدافتان را با موفقیت در آینده دنبال کنید. برای دریافت لیست اسامی می توانید از تبحر و تجربه کارشناسان ثبت پایش بهره ببرید.

اسامی خلاقانه برای برند

هر نامی که بر روی محصولات گذاشته می شود باید ملاک خاص و خلاقانه بودن را دارا باشد و آن را در مسر رسیدن به تبلیغات کارا سوق دهد. اسامی خلاقانه برای برند موضوعی است که برای یک تجارت ۱۰ ساله باید قبل از هر چیزی به آن بپردازیدو تنها در این زمان درهای تجارتی سودمند را به روی خود باز کنید.

هر چقدر تعداد اسامی زیبا برای حرفه تان را ملاک قراردهید می توانید ایده های تبلیغاتی و معرفی بهتری را پیاده سازی کنید. نمونه اسم برند های معتبر و قابل ثبت را در ادامه متن زیر می خوانید که می تواند راهنمای دقیق و مشاوری کارا برای شما باشد. در صورت داشتن هر سوالی در زمینه برندینگ می توانید روی تخصص ما حساب کنید.

انتخاب اسم هنری برند

اسم برند هنری این روزها جزو موضوعات پر طرفدار است که بیشتر متقاضیان برندسازی را به سمت خود می کشاند. برند هنری می تواند وجهه خاصی از تجارتتان را نمایان سازد. اسم های هنری مانند یک رنگ جذاب و در چشم می تواند شما را بولد کرده تا از دور و با شنیدن نامتان یادآور خاص بودن برندتان شوید. برندی هنری انتخاب کنید تا به کمک آن بتوانید خود را فردی امروزی معرفی کنید. البته مواردی نیز در رد اسامی برند دخیل هستند که باید آن ها را در نظر بگیرید و برای جلوگیری از پیش آمدن آنها از تجربیات و تخصص کارشناسان استفاده کنید.

اسم شرکت معماری

برای معروف شدن در حوزه معماری و دکوراسیون داخلی باید بهایی را بپردازید و به نحوی درست و حرفه ای عمل کنید که بتوانید در زمره شرکتهای حرفه ای قرار بگیرید.

در کل پارامترهای مرتبط با پیروزی در عقد قراردادهای معماری و مهندسی را در چند بخش می توان گنجاند که مهم ترین آن ها رضایتمندی مشتریان است که با ارائه خدمات بهینه و با کیفیت و صد البته با برند خاص خود می توانید اعتبار دوچندان کسب کنید.

مواردی مانند نظم در انجام امور، تحویل پروژه به موقع، ارائه ایده های نوین قابل انجام، هزینه های به صرفه برای پروژه های معماری باعث می شود شما کارفرمایی موفق و با تعهد به چشم بیایید.

شاید انتخاب نام برای تجارت توسط خودتان امری وسوسه کننده باشد اما باید بدانی حرفه شما نشانه اعتبار و بازخوردهای شماست و در آینده اگر حرفی از پروژه های عمرانی شود نه نام شما درج می شود و نه نام هیچ شخص دیگر و تنها نام شرکت و برندتان است که به صورت هویت در می آید و باعث شناس شدن شما می شود.

حال اگر در رشته معماری شرکتتان را فعال کرده اید با سیل عظیمی از نام های با مسمی و مفهوم خاص مواجه می شوید که خود امکان سردرگمی را برای شما افزایش می دهد.

ما در اینجا آماده ارائه لیست اسامی پیشنهادی برای نام گذاری شرکت معماری شما هستیم. تنها یک زنگ می تواند سال ها تجربه کاریتان را محفوظ کند و راهنمای صفرتا صد شما باشد.

برای سفارش طراحی لوگو حرفه ای و اصیل شرکتی اینجا کلیک کنید!

نمونه اسم خاص برای شرکت معماری

شرکت معماری معمارانشرکت معماری عزیزشرکت معماری آثارشرکت معماری شرکت سازهمعماران وینتونشرکت معماری آیبک
شرکت معماری کماندارگروه منابع معماریشرکت معماری اتکینزمعماری محورشرکت معماری بهترینشرکت معماری آییژ
طراحی کاننشرکت معماری طراحی دانشمعماران الماسشرکت معماری گرانشرکت معماری دریاچهشرکت معماری آموت
شرکت معماری بین المللیشرکت معماری دالیشرکت معماری سه بعدیشرکت معماری پایتاستودیو شنشرکت معماری هورخش
شرکت معماری آمودشرکت معماری تچراشرکت معماری مهرازانشرکت معماری رادیسشرکت معماری آنامیسشرکت معماری آریتا
شرکت معماری آذینشرکت معماری آونگشرکت معماری ارژنشرکت معماری اورنگشرکت معماری اوستاشرکت معماری ایاز
شرکت معماری بوژانشرکت معماری بهتاششرکت معماری بهدیسشرکت معماری پرنیاشرکت معماری توژالشرکت معماری دیاکو
شرکت معماری چالاکشرکت معماری تاویارشرکت معماری تینوشرکت معماری چوبینشرکت معماری داد مهرشرکت معماری ژیوار
شرکت معماری سورنشرکت معماری سولانشرکت معماری شمینشرکت معماری فرینشرکت معماری فرنیاشرکت معماری کاراکو
شرکت معماری کابانشرکت معماری کامجوشرکت معماری گزلشرکت معماری ورتاشرکت معماری آبدوسشرکت معماری آتروپات
شرکت معماری آساشرکت معماری اَترسشرکت معماری اردوانشرکت معماری اَرشانشرکت معماری باتیسشرکت معماری بَرازمان
شرکت معماری بَرسامشرکت معماری هوبااستودیو معماری نکستا دیزاینگروه معماری کارندشرکت معماری هیراداناشرکت معماری ری را
طراحی لوگو شرکتی
طراحی لوگو شرکت پتروشیمی پیشران صنعت فکور

شرایط انتخاب اسم شرکت و برند

اسامی انتخابی برای شرکت باید دارای شروط خاص باشد که دانستن آن ها می تواند راهنمای دقیق اشخاص در مسیر گزینش بهترین نام کسب و کار باشد. شروط نام های قابل ثبت را در ادامه می خوانید.

  • ریشه فارسی داشته باشد و کلمات لاتین در آن بکار نرفته باشد.
  • منافاتی با شئونات اسلامی نداشته باشد.
  • تکراری نباشد.
  • در صورتی که از ارقام ریاضی در نام گذاری استفاده شده آنها باید به حروف درج شود.
  • از عناوین مختص به مکان های دولتی مثل ایثارگران که در نظارت سازمان بنیاد شهید است استفاده نشود.
  • از اسامی و عنوان های مختص به شعرا و دانشمندان عصر حاضر استفاده نشود
  • عدم نامگذاری شرکت با اسامی مخفف شده
  • استفاده نکردن از کلمات ابتدایی که از کلمات اختصاصی مثل ام دی اف

عناوین ممنوع برای نام گذاری شرکتها

عناوینی که برای اسم شرکت انتخاب می کنید باید شامل موارد خوانا و دارای مفهوم باشد، همچنین در این بین بر اساس قوانین این امکان وجود ندارد که از بعضی از اسامی استفاده کنید، این اسامی شامل مواردی است که در ادامه به آن ها می پردازیم.

نام گذاری عناوینی مانند موارد زیر در نامگذاری اسم شرکت ممنوع است:

ملیایرانملتکشورانتظامنظامنفتپتروشیمی
دادگستربنیادسازمانمرکزبهزیستبانکبسیججهاد
آسانسورآژانسایثارایثارگرانشاهدشهیدآزادهجانبازان
تکنوفامیلیفیلترمیکروبردتستاستارمدرنپیک
امنیتکارواشفانتزیاقتصادمیهندکوراسیونهدفدیتا
تکنیکسپاهتکنوتکنولوژیمونتاژایتالکنترلمتریک
لوگو شرکتی هلدینگ فاتحان تجارت
لوگو شرکتی هلدینگ فاتحان تجارت

نمونه اسم شرکت و برند

۱۰۰ اسم لوکس و خاص پیشنهادی برای شرکت را می توانید در ادامه دریافت کنید. انتخاب بهترین اسم شرکتتان می تواند اعتبارتان را دو چندان کند از سویی دیگر انتخاب نام نامناسب برای کسب و کارتان باعث می شود هرچه رشته کرده اید پنبه شود و بدی این موضوع را می توان نامگذاری سال های طولانی این نام بر روی کسب و کار تجاری شما دانست. پس لیست زیر را در جایی ذخیره کنید تا با انتخاب نام مناسب حرفه تان که به دلتان بشیند بقیه سالهای تجارتتان را پیش ببرید.

اسم شرکت با الف
اسممعانیاسممعانی
آپامهخوشرنگارشکشاه سلسله هخامنشی
آتراآتشین، آذرین، سرخ رو و زیبااردواننگهبان درستکاران
آترینزیبا و پر انرژیاستانسپسر داریوش دوم
آداپاداش مینوی، سزا، نیروابرسامنام وزیر اردشیر بابکان
آگرینبه رنگ آتشاورنگتخت پادشاهی، شکوه
آژندنام گلایزد رادبخشش و عطای خدا
آتوساقدرت و توانمندیاسپیتمنسرداران ایرانی در هخامنش
آدریناآتشین، سرخ روارجاسبدارنده اسب با ارزش
آراگلآراینده گل هاافرانخلق شدن
آرتیستوندختر کورش بزرگارسنمجمع، بزم
آرمیتاعشق پاکایلکیناولین ، نخستین
آساوقار و ثباتایلهانامپراطور، حاکم
آماندادوست داشتنیاوکتاینامدار، مشهور
آندیانام زن اردشیر ساسانیاوژناز بین برنده دشمن
آنوشادین و آیینابرارنیکان، نیکوکاران
آواندا و صدااورامانمنطقه کوهستانی در کردستان
آوینادختر پاکاورازقله، بلندی
آییژشراره آتشاردکامآرزوی پاک و مقدس
اریکامرتبط با زمینارونشاد و شادمان
اِستاتیراهمسر داریوش سومالینهم نژاد و هم خون
ایرسارنگین کمانافشیدشکوه خورشید
اسم شرکت با ب
باستیانبردبار، شکیبابامیدرخشان
بردبارشکیبا، با حوصلهبرزآفریدآفریده با شکوه
برهونخرمن ماهبنیتادختر بی همتا
بهدیسمیوه ای خوش عطر و بوبهینبهترین ، نیکوترین
بهنیانیکنژاد، دارای اصل و نسببرزینآتش
بارمانشخص محترم و لایقبرساوشصورت فلکی با ستاره درخشان
باتیسدژبان زمان داریوش سومبهیاددارنده بهترین یاد
برانوششخصیت شاهنامهبرکانکوه آتشفشان
باریساننام قبیله ایباگروتندباد
باژهنام سردار سپاه ایرانیبانیپالنام بزرگترین پادشاه آشور
براخاسدوست دانا و عاقلبرچاوزیبا
برامخوشبوبرزامنام جد مانی
بارسینمنسوب به پارسیبهرماننوعی یاقوت سرخ
بهاورقیمت، گرانبهابهینبهترین ، نیکوترین
اسم شرکت با پ
پادمیراجاویدان، نگهبان مهرپادنابخش‌های تابعه شهرستان سمیرم
پادیناگل پونه یا پودینهپاردیسپردیس، بهشت
پارنانام قله‌ای در نزدیکی پل دخترپارندنگهبان گنج و خواسته
پاکفرباشکوه پاکپالیزباغ
پانتیهمسر آریاسب از سرداران کوروشپایونزیور، آرایش
اسم شرکت با ت
تانیایگانه و بی مانندترنیانسبدی که از شاخه های بید
تروندمیوه تازه رسیدهتابناکجذاب و شاخص
تاتیاناپرنده شکاریتارادیسمانند ستاره
تافتهگداخته، درخشنده و تابناکتالینپایتخت کشور استونی
تذروخروس صحرایی، تورنگترند صعوه، مرغی کوچک
تشترخدای باران، نام ستاره شعراتکاو آهنگ های نامی باربد
تکتابیهمتا، یکتاتوتکطوطی، نی لبک، گنجینه
تیدافروغ، بخشندهتیراژهرنگین کمان، قوس و قزح
تیساخالی، تنهاتیواناز و کرشمه
تاجلیزن زیبا، تاج بانوتامایماه تمام، ماه کامل
تاشامعنی یار و شریکتامیمامنزه، پاک
تی تیشکوفهتیمادشت و صحرا، هامون
اسم شرکت با ج و چ
جانانهدوست داشتنیجهانتابنور دهنده جهان
جهان آواصدای گیتیجمانهدانه مروارید
جنانبهشت؛ باغهاچمانخرامان، رونده
چمانهپیاله شرابچهرزادنژاد و اصیل
چهرمینوچهره‌ای زیبا چون بهشتچوکچشمه
چیستانام فرشته دانش و معرفتچامناز و عشوه
اسم شرکت با د و ر
دارینازرگر، طلاسازدالیانوعی از گلِ کوکب
دایانازیبا روی، زیبا و گرانمایهدرتاهمتای دُر
دل آویزدلنشین، محبوبدرفشاندرخشان و روشن
دارینهنام روستایی در نزدیکی سقزدادآفریداز داد آفریده شده
رابونام گلی از گلهای بهاریرابیامشهور، نامدار
راتانام فرشته ایرازاننام روستایی در نزدیکی خرم آباد
رامشیننام روستایی در نزدیکی سبزوارراوشنام ستاره مشتری
راویسصاحب جاه و جلالرایکامحبوب، مطلوب
اسم شرکت با ز و ژ
زانوسنام یکی از رود چالوسزامیر آواز
زرتاهمتای زر، درخشان و زیبازردیسبه شکل زر
زرکاگیلکی نوعی پرندهزرمان مانند زر، بسیار زیبا
زرین همایهمای زرین، آفتابزگمانام پلی در زمان سلوکیان
زمیرابلبلزوفاگیاهی پایا و معطر
زیبانزیبا، خوشایندزینالقب تهمورث پادشاه پیشدادی
زوشازیبا، نیکو، دلربازیویننقره‌ای، نقره گون
ژاسمییاسمنژالانهرنگین کمان، قوس و قزح
ژالینشعله آتشژامکاز نامهای باستانی، آینه
ژانیااز نامهای باستانیژانیننام دریاچه‌ای در یونان
ژاواجاوه نام قسمتی از اقیانوس هندژاییژشراره آتش
ژوانزمان، میعاد، ملاقاتژیکانزلال و شفاف، زیبا
ژینوسباهوش، نابغه، ژیناژیوارنام کوهی در اورامان
اسم شرکت با س و ش
سابوهاله، خرمن ماهساتینام فرشته نگهبان ارواح
ساتیااز نامهای باستانیساتین محبوب و دوست داشتنی
سارنگنام سازی مثل کمانچهسارنیاخالص، پاک، منزه
سالینامنسوب به سالسامهعهد، پیمان، جای امن و امان
سانوادختر خوش سخنساویبا ارزش، گرانمایه
سباروکبوترسپیتاسفیدترین و پاکترین
سدابنام گیاهیسَرورفرمانده، رئیس
شادبهرخوشحالشادروشادمان و مسرور
شادلیشاد روی نرمخو و آرامشادلیننرمی و ملایمت
شادورشادمان، خوشحالشارینمتمدن، شهرنشین
اسم شرکت با ف و ک و گ
فاتنفتنه انگیزفارانام کوهی
فایدیمگل نیلوفرفربوعطر شکوه و منزلت
فرتوکپرستوفرپرکشب پره
کاشین نام محله در شمال ایلامکامیشاخوشحال، سرزنده
کوهینهپونهکیارااندوه و ملالت
کیاناطبیعتکژالغزال، دختری با چشمان زیبا
کوچیاریار کوتاه قدکامدلاز نام های برگزیده
کیمیاکاساندانهمسر کورش بزرگ
گرانازگران نازگشتابهشت، پردیس
گلاسامانند گلگُلانمنسوب به گل
گلبن بوته یا درخت گلگلپادنگهبان گل
اسم شرکت با ل و م
لادبنبوته گل، گلبنلاوننام جایی در شاهنامه
لبینالحنهای قدیم موسیقی ایرانیلتکاباغ، باغچه
لیاندرخشندهلیسانام روستایی در نزدیکی قزوین
لمیالمیالامیاشهری نزدیک خلیج لامیا
لیدامهسیمالاله وش از نام های برگزیده
ماتیسادر گویش مازندران ماه تنهاماتینانام ساتراپ نشینِ
مارتافناپذیر، دنیاییمانِلیبمان برایم
ماهانامنسوب به ماهانماه جهانزیبای جهان
ماهنگارمعشوقه‌ی زیبارومایسانام گیاهی کوچک
مروافال نیک و دعای خیرمژاننرگس نیمه شکفته
اسم شرکت با ل و م 
لادبنبوته گل، گلبنلاوننام جایی در شاهنامه
لبینالحنهای قدیم موسیقی ایرانیلتکاباغ، باغچه
لیاندرخشندهلیسانام روستایی در نزدیکی قزوین
لمیالمیالامیاشهری نزدیک خلیج لامیا
لیدامهسیمالاله وش از نام های برگزیده
ماتیسادر گویش مازندران ماه تنهاماتینانام ساتراپ نشینِ
مارتافناپذیر، دنیاییمانِلیبمان برایم
ماهانامنسوب به ماهانماه جهانزیبای جهان
ماهنگارمعشوقه‌ی زیبارومایسانام گیاهی کوچک
مروافال نیک و دعای خیرمژاننرگس نیمه شکفته
اسم شرکت با ن و و 
ناربندرخت انارناردانادانه انار
نارملاشکوفه گل انارنارمیلاشکوفه، غنچه
ناروپرنده‌ای خوش آواز همانند بلبلنارینمنسوب به نار، تر و تازه
نازانفخرکننده، نازکنندهوانیاهدیه با شکوه خداوند
ورجابلندمرتبه، ارجمندونوشهدر گویش مازندران گل بنفشه
وهانجمع خوبان، بهانوهروخوبروی
ویستادانش و فرهنگوینارنگارنگ، همچنین روشن و آشکار
ویونانام روستایی در نزدیکی کاشانوانوشدریاچه وان
وارتوشنام گلی سرخ و ظریفوانیاربا سواد
وچانزمان استراحت کوتاهوریشهدرخشش، برق
وشانکاشتن، تکان شدیدوندازن و دختر باسواد
ونوشگل بنفشهویانافرزانگی، بخردی، دانایی
وهوگونخوشبو، معطر، خوشرنگوِستادانش
اسم شرکت با ه و ی
هرانوشدختر آتشهلناززیبارو و خوشبو
همافردارای شکوه هماییهوآفریدخوش ستوده، خوش آمرزیده
هوبختخوشبختهوپادنگهبان خوب، نیک سرشت
هوتسنام دختر کوروش پادشاه هخامنشیهوتوسهمسر داریوش و مادر خشایارشا
هودهراست، درستهورامپیرو خوبی، انسان شاد
هورتاشچون خورشید نورانیهوردادداده خورشید
هورفَردارای فر و شکوههوزادخوب زاده، اصیل
هوزاننرگس نو شکفتههوشبامسپیده دم
هوپادخوب نگهداری شدههوروَشاز نام های برگزیده
هیلاپرنده‌ای شکاری کوچکتر از بازهفیانآرام گرفتن
هلپرینرقصیدنهناوزهره، شجاعت
هیژان ارزیدن، جنبیدنهیناماهر
هوفرنام خواهر یوئشتاهلیلهنام درختی
یوتابنام خواهر آریوبرزن پادشاه آذربادگانیسناپرستش، بخشی از اوستا
یاشیلسبز کبود، سبز چمنی، کبودیکمالثروت تقسیم نشده
یکیتیاتحاد، همبستگییافازیبایی، جمال

ایده برای اسم شرکت و برند

در دهه شصت به دلیل زیاد بودن تعداد فرزندان والدین زیاد برای انتخاب نام فرزندان زمان نمی گذاشتند و نام های تکراری را با پسوند یا پیشوند بر روی فرزندان خود می گذاشتند و این موضوع خود باعث تکراری شدن تمام نام های آن زمان شده بود.

این موضوع به صورتی بود که شاید شما هم با یک سر زدن به نام های افراد در فامیلتان این موضوع را لمس کنید که نام های تکراری بسیار بوده حتی گاهی از یک نام چندین نفر نامگذاری شده اند.

اما حال زمانه تکرار نیست و هزاران اسم با معانی زیبا از ایرانی گرفته تا لاتین بر روی افراد گذاشته می شود و پشت هر اسم تحقیق پدر و مادر است که معمولاً دنبال نام هایی هستند که قبلا کسی در خانواده از آن استفاده نکرده اند.

انتخاب اسم برند و شرکت نیز به مانند نام افراد دارای خصوصیات و هویتی منحصر به فرد است که باید در انتخاب آن نهایت دقت را به عمل آورد.

انتخاب نام شرکت رسم و رسومی دارد که در آن عجله و سهل انگاری جایی ندارد. اگر می خواهید چندین سال نام مناسب را باری حرفه خود در اختیار داشته باشید و به راحتی و از ته دل با نام احساس خوشایندی داشته باشید کار را به کاردان آن بسپارید.

بله کاردانان و تیم انتخاب نام در مجموعه های حقوقی در این زمینه بر اساس تبحری که دارند می توانند انتخاب نام جدید و مناسبتان را بر عهده بگیرند، یکی از این موسسات با تجربه در زمینه انتخاب نام، ثبت پایش است که با داشتن تیم فوق حرفه ای خود تنها در یک جلسه حضوری یا آنلاین لیست چندین نام را به شما ارائه می دهد و شما با برآورد و بالا و پایین کردن لیست نام ها بهترین نام را در حوزه کاریتان بر می گزینید و دیگر نیازی به مراجعه به موسسات و افراد کم تجربه نیست.

زیرا نداشتن تبحر در مسیر انتخاب نام باعث رد نامتان شده و کار شما را چندین برابر می کند. در اینجا بهتر است به این مثال بسنده کنیم که از قدیم ورد زبان بوده و در خصوص انجام امور نیز بسیار صدق می کند ، از قدیم می گویند خشت اول گر نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج. پس خشت اولتان را به درستی برگزینید.

اسم شرکت و برند نیز باید بر اساس اصول و قوانین اداره ثبت شرکت ها گزینش شود، این را در نظر بگیرید هر اسم جذابی به این معنا نیست که می توان آن را به ثبت رساند.

مراحل انتخاب اسم شرکت

برای انتخاب نام مناسب باید ابتدا استعلام انجام دهید و با قراردادن ۳ سیلاب (کلمه) با معنی و جدید لیست نام های مدنظرتان و صد البته هماهنگ با حیطه فعالیتتان انتخاب کنید. در این مسیر کارشناسان حقوقی ثبت پایش راهنمای شما عزیزان خواهند بود و تنها در یک تماس تلفنی و یا حضوری با شما بهترین نام شرکت را ارائه خواهند کرد تا خیالتان را آسوده کنند.

تصاویر استفاده شده در این مقاله نمونه طراحی لوگو علیرضا حسین زاده است.

برای سفارش طراحی لوگو حرفه ای و اصیل شرکتی اینجا کلیک کنید!

مقاله های بیشتر...

برندبوک چیست؟

برندبوک چیست؟

برندبوک یا کتابچه برند، یک سند جامع است که هویت و استانداردهای یک برند را مشخص می‌کند. این سند شامل تمام عناصر بصری و ارتباطی برند

طراحی لوگو مناسب

نحوه کسب و کار طراحی لوگو

نحوه کسب و کار طراحی لوگو: راهنمای کامل برای موفقیت در بازار طراحی لوگو یکی از مهم‌ترین بخش‌های برندسازی است و بازار پررونقی دارد. اگر

اشتراک گذاری:

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x